Gündem

15 Yaşından Büyükseniz İşsiz Kalmayabilirsiniz

Herhangi bir işte çalışmayanlara devletten müjdeli bir haber var. En önemlisi iş bulmak için mesleğe sahip olmanız gerekirken devletin verdiği hizmette olmayacak. 15 yaşından büyük olan herkese devlet sunduğu imkanlarla iş sahibi oluyorsunuz. Peki bu nasıl olacak ve bu insanlar nasıl işe girecekler? Buna benzer soruların hepsi haberimizin devamında ulaşabilirsiniz.

 

Türkiye işsizlik alanında ciddi gerileme yaşamıştır, her insanın iş bulması için devlet harekete geçti. Yapılan yatırımlar ve çalışmalar mezun olan kişilere ev imkanı sunmak gibi imkanlar tanıyor. Bu durum ile başa çıkmakta rol İŞKUR’a kalıyor. Çalışmaların başında İşbaşı Eğitim Programı geliyor. Çalışmalar ile vatandaşlara, devlet kapsamında iş imkanı sunulacak. Devletin yerleştirdiği alanda 1 yıl boyunca firmadan eğitim alacak ve maaşı devlet tarafından ödenecek. Çalışmaya başvuracak adaylar için aranan şartların başında, 15 yaşını doldurmuş olmalarına yönelik.

 

Çalışmalara başvuracak kişilerin, işverenin akrabası ve eşi olmaması, emekli olmaması, programdan 3 ay boyunca herhangi bir yerde çalışmıyor olması gerekmekte. Bu programa adaylar, iskur.gov.tr adresinden başvuru yapabiliyor. İşverenler ise bu programa iş ve meslek danışmanları aracılığıyla veya İŞKUR’a giderek başvurabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli