Sağlık Personelleri

25 Bin Sağlıkçı Ataması Beklenirken “10 Bin Kadrolu Atama”

Mayıs ayında yapılacak olan sağlık personeli alımında 25 bin kişi beklenirken yerine 10 bin kişilik kadronun olacağı açıklandı. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, atama bekleyenlerin heveslerini kursağında bırakarak şaşırttı. Memur olacak kişilerin kaçırmaması gerekiyor. Ülke genelinde atama bekleyen 250 bin sağlıkçı olmaktadır. Sadece yüzde 4 lük kısmına tanınacak olan hak diğerlerini hüsran içinde bırakacaktır.

Nisan ve Mayıs Ayında Nöbet Ücretleri Zamlı Olacak
Nöbet ücretlerinde yüzde 50 oranında artış bekleniyor. TBMM’de gerekli düzenlemelerin tamamlanması sonucu Sağlık Bakanı Müezzinoğlu “Nisan- Mayıs nöbetleri ücretlerini bütün sağlık çalışanlarımız yüzde 50 zamlı alacak” dedi.

Mayıs’ta 25 Bin Sağlık Personeli Alacağız
Personel alımı ile ilgili sorulara yanıt veren Müezzinoğlu “Mayıs ayında 10 bin sağlık çalışanı, 11 bin de hizmet alımı yapacağız. Toplam 25 bine yakın çalışanı kadromuza katmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Evde Sağlık Hizmeti Sunulacak
Çat kapı ziyaretlerin yapılması için Bakanlığı yeni uygulamalarından birisi hastaneler evlere taşınacak. Müezzinoğlu “2 Ay dolmadan yaklaşık 100 bin eve girdik ve taleplerini sorduk. Çat kapı ziyaretler yöneticilerimize büyük bir ufuk kattı. Vatandaşlarımız yüzde 98 memnun. Evde sağlık hizmeti sunan bir bakanlığa dönüşüyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli