Sağlık

Anne Sütü Bebeklerde Özgüveni Artırıyor

Anne sütü araştırmaları doğrultusunda insanlara fayda sağladığı öğrenilmiştir. Psikolojik olarak gelişim sürecinde özgüvenlerini arttırmaktadır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Reşit Vural Yağcı tarafından açıklamalar yapıldı.

Kadınların hamile kaldıkları dönem boyunca beslenmelerine dikkat etmeleri gerekiyor. Hamilelik döneminde alınan gıdaların kordondan bebeğe aktarılıyor olması, anne adayının beslenmesinin oldukça önemli olduğunu göstermektedir.

6 Ay Boyunca Anne Sütü Tüketilmeli
Anne sütünün şifalı olması, 6 ay boyunca anne sütü, 24 aya kadar ise sütü diğer gıdalardan tüketmesi gerekmektedir.

Faydaları Tarifsiz
Anne sütünün tüketilmesi, bireylerin yaşamını doğrudan etkilemektedir. Sağlıklı bir yaşam için anne sütü şifa sağlamaktadır. Bebeğin sütü emerek doyması ihtiyacını tamamlamaktadır. Ruh sağlığını geliştirip hiçbir hazineye değiştirilemeyecek kadar zengin olmaktadır.

Anne Sütü Almayanlar Olumsuz Etkileniyor
Anne sütünden mahrum kalan çocukların gelişim çağından sonra özgüven sorunları yaşadığı görülmüştür. Sağlıklı olarak özgüven ihtiyaçlarını anne sütünden bol miktarda tüketim sayesinde karşılayabiliyor olmaları gerekmektedir.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli