Gündem

Bakan: Sağlıkta Alanında Bir Çok Başlık Değişecek

Koltuğu devralan yeni Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, “Sağlık alanında standart hizmetlerin yukarı çekilmesinde önemli adımlar atacağız. Sadece Türkiye için değil tüm milletlerin örnek alacak çalışmalar olacak. Coğrafyamızda insanlara üstün düzeyde, yüksek seviyede sağlık hizmeti veren bir ülke olacak Türkiye.” dedi.

 

Bakan Demircan, Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti. Sağlık alanında yapılacak değişikliklere dair brifing aldı, daha sonra partisinin Bafra İlçe Başkanlığına geçiş yaptı.

 

Gazetecilere yaptığı açıklamalarda, sağlığın doğumdan ölüme kadar herkesin ihtiyacı olduğunu söyledi.

 

Türkiye’de Sağlık alanında son 15 yılda önemli adımların atıldığı, bu hizmette son 15 yıl içinde güzel noktalara gelindiğine değindi. Hizmeti daha üst seviyelere ulaştırmak boynumuzun borcu” ifadelerini kullandı.

 

“Bakanlığımızın röntgenini çekiyoruz. Problem nerede, nasıl hangi şekilde var tespit etmeye çalışıyoruz. 16 Nisan da yapılan referandumda bir karar aldık. Milletimizin aldığı karar doğrultusunda sağlık alanında yeni döneme geçiş yapılacak. Sürdürülebilirlik arttırılarak önemli noktalara gelmesinde çalışmalarımız olacak. Önümüzdeki günlerde sağlık hizmeti standartlarını ileri noktaya çekmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sağlık hizmetinde çalışan personellerimizde iyileştirme yapacağız. Kutsal bir hizmeti yerine getiren kardeşlerimize her alanda destek vereceğiz. Onların da katkısı artırmak gerekiyor ki hizmet üst seviyelere çıksın.”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile de görüşen Demircan’a ziyaretlerinde, AK Parti Samsun milletvekilleri Hasan Basri Kurt ve Orhan Kırcalı ile AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli