Sağlık

Bir İyilik Yapın “Otobüslerde Yaşlılara Yer Vermeyin”

Ulaşım amaçlı kullanılan toplu taşıma araçlarında yaşlılara yer veriyoruz. Sağlık uzmanlarının yaptığı açıklama yaşlılara yer vermenin yaşlı olduğu yönünde. Toplu taşıma araçlarında yaşlılara yer vermeyerek bir iyilik yapılması istendi.

 

Oxford Üniversitesi profesörü Sir Muri Gray’den gençlere öneri de bulundu. “Toplu taşıma araçlarında yaşlılara yer vermeyin” dedi.

 

İngiliz Tıp dergisi The British Medical Journal yayınlanan sağlık makalesinin altında Oxford Üniversitesinde profesörlük yapan Sir Muri Gray’den imzası bulunmaktaydı. Uzmanların yaptığı araştırmalar doğrultusunda yaşlılara yer vermemek onlara bir iyilik yapmış olacağımızdır. Yaşlıların ayakta yapacakları yolculuklar egzersiz olacağını ifade ettiler. Bütün gün hareketsiz kalan yaşlıların ayakta yapacakları yolculuk hastalıklara yakalanma oranlarını azalttığı belirtildi. The Sun gazetesine göre ayakta yolculuk yapan yaşlılar için bir egzersiz. “Ailenizin yaşlılarına asansöre binmeyi değil, merdiven çıkmaya teşvik edin” dedi. Gray sözlerine metro ve otobüste yaşlılara yer verilmemesi konusunda gençleri uyardı.

 

Yaşlılar Aynı Fikirde Değil

Türk gelenek ve göreneklerinde yaşlılara yer vermemek saygısızlık olarak görülüyor. Haberin Türkiye’de yapılması durumunda gençlerin ve yaşlıların büyük tepkisini çekti. Türk gelenek ve göreneklerinde yer olmayacağını açıkladılar.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli