GündemSağlıkSağlık Personelleri

Cumhurbaşkanı: 3G’den 5G Geçelim

Türk Telekom’un 175. Kuruluş yıldönümünde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan 3G’den direk 5G geçilmesi gerektiğini belirtti. Henüz ülkemize birkaç yıl önce gelen 3G’den sonra 4G geçmek için değil de 5G geçilmesi daha doğru olacağı ifade edildi. 5G teknolojisi ile tanışarak alt yapı hazırlığının tamamlanması sağlanarak hazırlanmalıdır.

4G sürat son hızlı internet ile tanışmamışken 5G teknolojisinin denemeleri yapılmaya başlandı. 1 Ocak 2016 itibari ile ülkemizde 4G teknolojisinin kullanımı başlaması bekleniyor. Ülke çapında yapılan yatırımlar hızlı bir şekilde gelişme sağlayabilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4G’nin artık geride kalmaya başladığını ve Avrupa’da birçok ülkenin 5G kullandığını ve birçoğunun da bununla ilgili çalışmalar yaptığını söyledi. Erdoğan: “ Direkt 5G’ye geçmeliyiz. Avrupa şuanda 4G’yi bitirip 5G için hazırlık yapıyor, biz ülkemizde daha 3G kullanıyoruz. “ dedi.

4G yatırım yapılmaması gerektiği belirtildiği gibi 5G temellerinin atılması için beklenmesi gerektiği vurgulandı. 4G yapılacak alt yapı hazırlıkları ekonomik olarak sıkıntı doğuracağı açıklandı.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli