Sağlık

Danimarka Ruh Hastalığı Fonu’nun araştırması aileleri sınıfta bıraktı

Danimarka Ruh Sağlığı Fonu (Pyskiatrifonen) tarafından yapılan araştırma sonucunda ailelerin çocukları ile zaman geçirmedikleri gözlemledi. Danimarkalı ailelerin çocuklarına vakit ayırmaması sonucunda aile sevgisinden uzak kalıyorlar. Bin 400 çift üzerinde yapılan uzn araştırma sonucunda gün içinde ilgilenilmediğini ifade edildi. Çocuklar ailesi dışında daha çok bilgisayar, kitap, oyun gibi çeşitli faaliyetlerde bulunulduğu öğrenildi. Çocuk gelişiminde ebeveynlerin rolünün yetersiz kalması ileriki zamanlarda sıkıntı çıkartacağı düşünülmektedir.

Çocukların ilgi alanları teknolojik aletlerden yöne oluyor, ilgisiz kalan çocuklar oyun ağırlıklı araçlara yönelmişlerdir. Ailesinden bağımsız bir şekilde yaşamlarına devam ederek aile bağlarında zayıflamalar yaşanır. Söz konusu araştırmaya göre üç yaşındaki altındaki çocuklarda yüzde 28’i çocuğu ile vakit geçirmektedir.

Çocuklara yeterince ilgi gösterilmemesinden dolayı ciddi sıkıntılar doğuracağı belirtiliyor. Kendilerine model alacak ebeveynlerin davranışları olumsuz etkileyerek gelişen yaşlarda daha saldırgan yapıya sahip oldukları açıklandı.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli