GündemSağlıkSağlık Personelleri

Darp Edilen Hemşire Bu Hale Geldi!

Hemşireler ve Ebeler Dayanışma Derneği, Dr. Ersin Aslan Gaziantep Devlet Hastanesi’nde hastan yakınları tarafından darp edilen hemşirenin son halini sosyal medya üzerinden yayınladı. “Sağlık Bakanlığı’na sesleniyoruz, hastanede güvenlik zaafı vardır. Bir an önce inceleme yapılmalıdır” denildi.

Hastanelerde bir çok kez darp olayına rastlanması sağlık personellerinin güvenliği olmadığını gösteriyor. Dr Ersin Aslan’ın hasta yakını tarafından öldürüldüğü hastanede 11 Nisan’da Acil Servis’te hastalar hemşire ve diğer sağlık personeline saldırarak yaraladı. Hemşirenin kafasına tıbbi kova atıldı. Hemşireler yaralanmış ve birisinin burnunda derin bir yara açılarak tedaviye alındı. O fotoğraf Hemşire ve Ebeler Dayanışma Derneği tarafından sosyal medyada yayınlandı.

Sağlık personelleri hastanelerde can güvenliğinin yetersiz olduğunu savundu. Bir çok kez hasta yakınları ile tartışma yaşanması, hastane emniyetinin yetersiz olması büyük sıkıntılar doğuruyor. Hasta yakınları tarafından bir çok kez doktorlar, hemşireler darp edildiğini bilmekte olduklarını ifade ettiler.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli