Gündem

Dedikodu Yüzünden Uçak Havalanamadı

İzmir – İstanbul seferini yapacak olan Onur Air’de yolculardan birisi son dakika yaptığı ihbar sonucunda uçak boşaltıldı. Arama başlatıldı ve asılsız olduğu anlaşıldığında herkes derin bir nefes aldı. Uçakta yolcuların kendi arasında yaptığı dedikodudan dolayı uçağın havalanamadığı öğrenildi. Yanlış anlaşılması sonucunda yolcular telaşa kapılarak uçakta bomba olduğunu düşündü. Çığlık çığlığa kapılan yolcular için oldukça korkutucu anlat yaşandı.

Yolcuların duyduğu dedikodu sonucunda yetkililere bildirmesi durumunda uçakta kırmızı alarm yaşanarak kalkışına izin verilmedi. Kenara çekilen uçakta geniş çaplı arama yapıldı. Aramanın bitmesi sonucunda uçağın havalanacağı bildirildi.

Alınan bilgilerde İzmir Adanan Menderes Havalimanından saat 13.15’te İstanbul Atatürk Havalimanına hareket edecek olan uçak yapılan dedikodular yüzünden durduruldu. İhbarın yapılması ile yolcular boşaltılarak bomba imha ekipleri tarafından karış karış araştırıldı. Uçakta bomba olmaması insanların gönlüne su serpti. Uçağın yeniden piste alınarak yolcuları ile havalandığı bildirildi.

Emniyet güçleri asılsız bomba dedikodusunu yayan kişileri arşatırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli