GündemSağlıkSağlık Personelleri

Dolar Tarihi Rekorunu Kırdı “Müdahale YOK”

Dolar kendisini dahi tanımıyor. Doların artması sonucunda borsanın ateşi yükseldi. Cepte bulunan Türk lirası değerini kaybederek kar gibi eridi. Doların artması ticaretçilerin işine yararken halkın cebine kor gibi ateş düştü.

Tarihi rekorunu 15.04.2015 tarihi itibari ile kırdı. Sabahın erken saatlerinde kendisini hissettirdiği gibi dolar ilk defa 2.70’i aşarak 3’e doğru ilerliyor. Avrupa birliği para birimi yavaştan küçülmeye başlıyor. Etkisini kaybettiği gibi global para primi tavan yapmaktadır. Her yabancı ülkenin parası artış gösterirken doların böyle yükseliş yapması karaborsacıların işine yaradı.

Karaborsacılar Köşe Oldu
Para babaları tarafından paranın elde tutulmasından dolayı eldeki paranın haddi hesabı olmadı. Piyasadan paranın çekilmesi trafiğin durmasına neden olduğu gibi ekonomik kriz çıkacak düşüncesini yarattı. El altından sürülecek olan milyonlarca dolar ateşini söndürmeye bir nebze olsa da yardımcı olacaktır.

Merkez Bankası Suskun
Doların 2.70 seviyelerini aşması ile müdahale geldi. Döviz ihalesi açılması beklenirken tepkinin verilmemesi insanları şaşırttı. Halkın bir gündeki cebindeki para yarı yarıya indi. Paranın değersizleşmesi sonucunda halk isyanda olduğunu ifade etti.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Doların yükselişi diğer para birimlerinin de artmasına sebep oldu. Aniden yükselen dolardan dolayı merkez bankasının eli kolu bağlı kaldı.

Hükümet Desteliyor
Doların artması sonucunda hükümetten destek geldi. Ticaretle uğraşan kişiler için en uygun zaman olduğu ifade edildi. Doların artması iş alanlarını geliştirmesi gerektiğini öngördü.

Küçük Esnaf Kan Ağlıyor
Dolar üzerinden ihtiyaçlarını gideren küçük esnaf adeta kan alıyor. Yapılan değişiklikler sonucunda olumsuz etkilendikleri gibi kepenkler sırası ile kapacaklarını bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli