Faydalı Bilgiler

Evde Sıkılmadan Bu Oyunlar ile Vakit Geçirebilirsiniz

En çok vakit geçirilen yerler olarak evde birçok değişik aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu aktiviteler arasında farklı ürünler ile oyunlar oynayabilirsiniz. Eğer bulmaca çözmekten hoşlanıyorsanız gizemli bir puzzle satın alabilirsiniz. Böylelikle hedef koyduğunuz süre içinde puzzle tamamlayarak hoş bir vakit geçirebilirsiniz. Karantina günlerinde puzzle iyi bir seçenek olacaktır. Bunun dışında evde oynayabileceğiniz birçok oyun çeşidi mevcuttur. İşte evde sıkılmadan vakit geçirmek için yapabileceğiniz aktiviteler…

Çoklu Parçadan Oluşan Puzzle Seti

Günümüzde irili ufaklı birçok puzzle çeşidi mevcuttur. Eğer zor seviyede puzzle çözmek istiyorsanız çoklu parçadan oluşan setleri tercih edebilirsiniz. Düz bir zemin üzerinde, masada, yerde ya da balkonda puzzle yapabilirsiniz. Tek başınıza çözmekte zorlanıyorsanız aile üyelerinden yardım alabilirsiniz. Bu sayede puzzle daha erken bitecektir.

Takım Oyununa Hazır Olun!

Evde çok kişi yaşıyorsanız tabu tam size göre bir aktivite olacaktır. Tabu ile genel kültür seviyenizi artırabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kelimelerin günlük hayatta kullanılan dille nasıl bir ilgisi olduğunu bu oyundan daha kolay bir şekidle öğrenebilirsiniz. Eğitici ve öğretici bir oyun olan tabu, aynı zamanda ödül sistemine dayalı olarak da oynanabilir. Kazanan takıma kahve yapmak gibi bir ödül koyulabilir.

Notalardan Gelen Doğallık

Müziğe ilgi duyuyorsanız herhangi bir gitar modeli ile başlangıç yapabilirsiniz. Notaları öğrendikten sonra gitar üzerinde pratik yapabilir ve evde kendinize bir hobi geliştirebilirsiniz. İnternette yer alan gitar derslerine bakabilir, ya da kendi ezgilerinizle bir şarkı yapabilirsiniz. Gitar sesini sevmeyen yoktur. Karantina günlerinde balkonda gitar çalabilir ve ortamı neşeli bir hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda evde gitar çalmayı bilen birisi varsa, hemen her gün pratik yapabilirsiniz. Gitarınızın akort ayarını dijital programlar sayesinde ayarlayabilir ve direkt çalmaya başlayabilirsiniz. 

İskambil Kağıdı ile Farklı Bir Ortam Oluşturun

Yaklaşık 900 yıldır var olan iskambil kağıtları eğlence aracı olarak pratik bir kullanım özelliği taşıyor. Evde can sıkıntısının giderilmesi için iskambil kağıtları ile farklı oyunlar oynayabilirsiniz. İster tek başınıza bu kağıtlardan fal bakabilir, isterseniz diğer aile üyeleri ile pişti gibi klasik oyunları oynayabilirsiniz. İskambil kağıtları evde size kafeleri aratmaz. Kağıtlardan ev yapmaya çalışabilir ya da kule inşa edebilirsiniz. Bu sayede zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

En Uzun Kim Dengede Kalacak?

Denge üzerine kurulu bir oyun olan Jenga ile keyifli vakitler geçirebilirsiniz. İster iki kişi ya da daha fazla takım oluşturabilir isterseniz tek başınıza bu oyunu oynayabilirsiniz. Jenga ile denge yeteneğini geliştirebilirsiniz. Zamana karşı yarışabilirsiniz. Düz bir zemin üzerinde oynanan bu oyunu arkadaşlarınızla ya da ailenizle oynayabilirsiniz. Aynı zamanda jengalardan farklı şekiller de yapabilirsiniz. Ödüllü jenga müsabakaları düzenleyebilir, evde tatlı bir rekabet ortamı oluşturabilirsiniz. Jengaları kolay bir şekilde muhafaza edebilir ve saklayabilirsiniz. Aynı zamanda bu ürünü balkonda da oynayabilirsiniz. Rüzgara dikkat edin…

Dart ile Hedefi 12’den Vurun!

Birçok dart çeşiti ile ev içinde kendinize bir atış alanı oluşturabilir ve hoş vakitler geçirebilirsiniz. Dart oynamak için tahtayı duvara, ya da kapı arkasına yerleştirebilirsiniz. Mesafeyi ayarladıktan sonra dart oynamaya başlayabilirsiniz. İster dart üzerindeki puanlar üzerinden hesaplayıni isterseniz kendinizin belirlediğ ibir puanlama sistemi üzerinden takımlara ayrılarak dart oynayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta hedefe kilitlenmek… Dart tahtaları özel bir platform üzerinde yer alır. Bu nedenle kendiliğinden zamanla açılan delikler kapanır. Bu sayede dart tahtası güncelliğini korur. Bu oyunu ister tek isterseniz takım olarak da oynayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Mate 20 Lite'nin Merak Edilen Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli