Gündem

Günlük 40 gram peynir kalp sağlığını koruyor

Her gün 40 gram yemek kalp ve damar hastalıklarından koruyor. Bilim insanlarının yaptığı araştırma sonucunda günlük 40 gram peynir tüketenler kalp hastalıkları ve inme riskini en alt seviyeye indiriyor.

 

Medical News Today’in haberinde, peynir tüketmek kalp hastalığını en az seviyeye indirildiği belirtildi.

 

Peynir kalp sağlığı üzerinde önemli etkilerinin yer aldığını açıkladı. Çalışma sonucunda Avrupa Beslenme Dergisi olan Medical News Today’da yayınlandı. Günlük ideal olarak 40 gram peynir tüketimi sağlığı korumakta. Peynir, kalsiyum, çinko ve A ve B-12 vitaminleri kalp sağlığına dost olmakta. Kolesterol düzeyini azaltarak kalp hastalıklarını ve inme riskini azalttığı belirtilmiştir.

 

“Günlük tüketeceğiniz 40 gram peynir ihtiyacınız olan kalsiyumu karşılıyor. Vücudun temel ihtiyacını karşılayacak miktarda vitamin ve mineralleri barındırmaktadır” dedi.

 

Peynire alerjiniz yoksa ideal olarak günlük 40 gram kadar peynir tüketmeniz öneriliyor. Uzmanların araştırmalarında sağlıklı bir bireyin günlük tüketeceği peynir miktarı kemik gelişimini de koruyor. Amerikan Kalp Derneği, günlük alınan kalorinin yüzde 5-6’sından fazlasının doymuş yağ olmamasını öneriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli