Sağlık

Günlük Su Tüketimi Nasıl Artar

Kişinin günlük ihtiyacı olan su miktarı belli bir orandadır. Günde içilmesi gereken su miktarı doğrultusunda fiziksel aktivite, cinsiyet ve iş gereğince su ihtiyacımız farklılık gösterebilir. Havaların ısınması ve iklimlerin değişmesi ile sıcak mevsimlerde daha çok suya ihtiyaç duyarız. Vücudumuz terleme yaptığından dolayı su miktarı hızla azalacağından bol miktarda tüketilmelidir. Ağır şartlar altında çalışan kişilerde vücutlarındaki su miktarına çok daha dikkat etmelidir.

Kişini günlük olarak tüketmesi gereken su miktarı ideal olarak 2,5 – 3 litre arasında olması gerekmektedir. Gebe olan kadınların tüketeceği su miktarı arttırmalıdır. Emzirme dönemlerinde olan kadınların sütlerinin daha iyi, çok olmasını sağlamak adına su tüketimlerini arttırmalıdır.

Hasta durumdaysak eğer vücudumuzun suya daha çok ihtiyacı olacaktır. Tüketeceğimiz su vücudumuz için şifa olacaktır. Gün içinde tüketeceğimiz su miktarı oldukça önemlidir. İyileşmemizi sağlayarak vücudumuzdaki mikropların atılmasında aktif rol üstlenmesini sağlayacaktır. Kişinin günlük olarak içmesi gereken su en az 2,5 litre olmalıdır. Bununla birlikte çalışma şartlarınıza göre içeceğiniz su miktarını değiştirmeniz mümkün olmaktadır.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli