Gündem

Kanser İlaçları Artık Hastaneden Karşılanacak

Kanser ilaçları ile ilgili yeni bir düzenleme getirildi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yaptığı açıklamalar gereğince 1 Temmuz itibaren kişinin tedavi gördüğü hastaneden karşılayacağını açıkladı. İlaçların eczanelerden toplanarak artık hastaneler tarafından karşılanmış olacaktır. Bu sayede çeşitli suiistimallerin ortasına çıkarak yoluna devam edecektir.

İlaç takip sistemine değinerek dünyanın en gelişmiş olanını kullandığımızı belirtmiştir. İlaçlar artık online olarak internet üzerinden takip edilmektedir. İlaç ne zaman verilmeye başladıysa o tarihten itibaren takibi gerçekleştirilecektir.

Hasta ilaçlarının zor şekilde bulunmasına bağlı olarak hastaların haklarının korunacağını belirtmiştir. Eczanelerde bulunan ilaçlar suiistimal edilmesi durumunda halk mağdur olacağı ifade edildi. Hastalara uygulanan prosedürler itibari ile ihtiyaçlarını karşılamış olacaklardır. Hastaların tedavi gördüğü süreçte kanser ilacı da olsa sıkıntı çekmelerinin bu şekilde önüne geçilmiş olacağı belirtildi. Bu sayede insanlar sıkıntı çekmezler ve maddi manada kendilerini desteklemiş olacaklardır.

Halk sağlığının korunması için gerekli olan laboratuarların incelendiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli