Sağlık

Lazer Epilasyon Şartları

Lazer epilasyon yaptıracak kadınlar bazı hususlara dikkat etmeli. Yeni yönetmelikte 12-15 yaş sınırı getirilmiş. Henüz 18 yaşını doldurmayan kişiler için uygun olmayacağı belirtiliyor. Bunun nedeni tüylerin yeterince güçlenmemiş olması ileri de sağlık sorunları doğurabilir.

 

* Lazer epilasyonun ilk kuralı: Lazer epilasyon öncesi tüylerinizin normal bir şekilde çıkmış olması gerekmektedir. Epilasyona başlamadan önce bölgeyi jiletledikten sonra hemen başlamamalısınız. Tüy sarartıcı kremler kullanılmamalı ve tüylerinizi doğal hale getirmelisiniz. Epilasyon öncesi tüyler ağda ile kökten alınmamalıdır. Öncesinde sadece jiletle almış olmalısınız.

 

* Lazer epilasyon yaptırırken kış mevsiminde olmasına dikkat etmelisiniz. Ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden koruyamayan bayanlar için kış mevsimi daha uygundur. 30 koruma faktörlü krem kullanarak kış mevsiminde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

* Lazer epilasyon da katı bir yaş sınırı getirilmese de uzman doktorlar 18 yaşından önce uygulanmaması gerektiği konusunda aynı fikre sahiptir.

 

* Güneşte bronzlaşmış olan kişiler için dalga boyu kısa olan epilasyon daha uygundur. Aşırı bronzlaşmış kişilerin normal seviyelerde epilasyondan faydalanmaları sakıncalıdır.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

 

* Lazer epilasyon yaptıracak kişilerin hamile olmaması gereklidir. Lazerin bebeğe kadar ulaşmasının mümkün olmadığını söyleyen uzmanlar vardır. Fakat bebeğin sağlığını az bir riskle olsa da tehlikeye atmamalısınız

 

* Kalbinde problem olan hastalar için göğüs kısmına lazer uygulaması yapılmaz. Göğüs tüylerinden şikayet eden kalp hastaları bunu farklı yöntemlerle gidermelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli