Yazarlar

Lüks yemek “PATATES”

Spekülasyon, oldukça düşündüren bir kelime. Fransızca kökenli olduğunu biliyor musunuz? Bende anlamını son zamanlarda patateslerin depolanarak fiyatlarının rekor kırması sonucunda öğrendim. Spekülasyon ürünlerin depolanarak pazar payının artmasını sağlamaktayız.

Milletin sofrasından eksik olmayan artık bir ekmek oldu. Ona da bir spekülasyon yapılsın da ne yapacağımızı hep birlikte düşünelim.

Vekiller olmuş “Marie Antoinette” gibi…

Halk açlıktan yiyecek ekmek bulamadığı zaman “ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler” sözü ile tarihe geçti. Fransa Kralı’nın eşi o olmuş yada halkın halini anlamayan bir devlet olsun.

Aldıkları kararlar doğrultusunda insanların sofralarına ne konacağını düşünsünler. 7 Haziran yakında oy için vereceğiniz halk için yapın.

Bir söz vardır bilinir mi “ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” işte tam bu noktada donup kalırsınız. İcraat olmadan beyannameler ortalıkta dolaşıyor. Gel imzala noter tasdikli belgeni getir al oyunu.

Oy Verene Patates
Öyle bir hale geldik ki artık oy almak için patateslere ağırlık verebiliriz. Oy ver al bir kg patatesi. Yakında seçimlerde dağıtılacak olanın patates olduğunu haberlerde okuyabiliriz. Gündeme “bomba” gibi düşecek olan patatestir.

Kuru fasulye sofralarımızın tacı fakir yemeği olurken lüks oldu, bugünde patates lüks oldu. Yarın fakirin sofrasından ne eksilecek merak içindeyiz. Ekmek eksilirse “hop” orada dur diyen birisi olacağının kanısındayız.

Stokçular depodan çıkmaz oldu, spekülasyon ile milyarlarca lira kimin cebine inecek soru işareti bırakıyor. Bizde bunlara sessiz kalacak değiliz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli