Sağlık Personelleri

Mayıs’ta Atanacak Personel Sayısı Belirlendi

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar yoluyla 2015 yılının Mayıs ayında kadrolu olarak alınacak personel sayısı belirlendi. Önceden atanacak personel sayısı 14 bin 500 kalırken bu seferki açıklamada 9 bin 940 personel olabileceği açıklandı. Mayıs ayında sağlık personel alımına yönelik Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı’nın ciddi bakımdan hekim ve sağlık personeli açığı olduğu belirtildi. Halen açıkların devam ettiği hastanelerde bakım hizmetlerinin yetersiz kaldığı belirtildi.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun da daha önce yaptığı açıklamalar doğrultusunda personel sayısı 2 yıl içinde toparlanabileceği belirtildi. Tek derdi hekim açığı olduğunu vurgulayarak göstermiştir. Atamalara yönelik Avrupa standartlarının çok aldığımızda olduğu ifade edilmişti. Buna yönelik seçimlerden sonra ciddi çalışmalar yapılacağı bekleniyor. Sağlık personelleri atama sorunlarından dolayı şikayetlerini bağlı oldukları derneklere ve sendikalar aracılığı ile iletmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli