GündemSağlıkSağlık Personelleri

Meteoroloji’den Yağmur Yağışı Uyarısı

Meteoroloji tarafından hava durumu uyarı bildirildi. Kuzeybatı kesimlerinden gelecek olan yağmur bulutları, Marmara, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Erzurum, Ağrı, Bingöl, Elazığ ve Şanlıurfa çevresinde haftanın yağışlı geçeceği belirtildi.

Meteoroloji’de yapılan son değerlendirme sonucunda yurdun doğusu ve kuzeybatısı kısımlarında yağış bekleniyor. Yarın itibari ile hava sıcaklıkları kendisi koruduğu gibi ara sıra sağanak yağış beklenmektedir. Yağışlar dereceli olarak Ağrı, Bingöl, Elazığ, Erzurum illerinde yoğunlaşacaktır. Gece saatleri itibari ile karla karışık yağmur bekleniyor.

Tahminlere göre hava sıcaklığı yurdun iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 5 derece artış gösterecek. Trakya çevresinde sıcaklık azalırken diğer yerler aynı sıcaklık seyrinde devam edecektir. Rüzgar genellikle kuzey yönlerinden eserek orta ara sıra kuvvetli şekilde esmesi bekleniyor. illere göre sıcaklık durumları şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde yer yer çok bulutlu 17

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak yağışlı 17

İzmir: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu 22

Adana: Parçalı ve az bulutlu 21

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Antalya: Az bulutlu ve açık 22

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 16

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 12

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar, öğle saatlerinde hafif yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu 7

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli