Gündem

Müezzinoğlu: Gereksiz Yere 112 Çağrı Merkezi Meşgul Edilmesin

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gereksiz yere 112 acil sağlık ekiplerinin meşgul edilmemesi gerektiğine sözlerinde yer verdi. Trafikte kaybedilecek iki dakikanın bir annenin, bir bebeğin ölümüne neden olabileceğini vurguladı.

 

Müezzinoğlu, Bursa’da 112 acil çağrı hattının gereksiz yere meşgul edilmesini önlenmesi ve trafikte ambulanslara geçiş önceliği verilmesi konusunda toplumsal sağduyunun ortaya çıkması için “yaşama yol ver” sloganı kampanya lansmanına katıldı.

 

Toplantı da 112 acil sağlık ekiplerinin zamanla yarışarak her gün onlarca can kurtardığını, gecesi gündüzü ve tatili olmadan saniyelerle yarıştığını ifade etti.

 

Toplumsal sorumluluk dahilinde her vatandaşın duyarlı davranarak engellerin aşılması için kampanyayı başlattığını bildirdi.

 

Müezzinoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Trafikte kaybedilecek iki dakikanın annenin, bebeğin, bir ailedeki kişinin, evladının veya yakınındaki kişiyi kaybetmesine yol açabilir. O an trafikte olan aralar yol vermeyerek katili olabileceğini bilmeli. Trafikte yol vermek hayat kurtarmaktır. Gidilen adresler bilmediğimiz adresler, zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz. Elektro çekerken dövülen, şiddete maruz kalan sağlık görevlileri yılmadan mücadele ediyor. Ambulans şoförü zamanın en kıyısında hastayı hayatta tutmaya çalışıyor.”

Ülkemiz acil sağlık hizmetlerinde yakaladığı başarıya devam ederek hep birlikte finale götürüleceğini vurguladı.

“yaşama yol ver” sloganı ile cana can katarak hastaların yolda zaman kaybetmeyerek yaşama tutunması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli