Sağlık Personelleri

Öğrencilere “kitabımı al” baskısı

Çeşitli sağlık kurumlarında öğretmenlik yapan doktorlar tarafından öğrencilerine “kitabımı al” baskısı geldi. Sağlık öğrencileri dersten geçmek için öğretmenlerinin belirlediği kitapları almakta zorluk çektiklerini ifade ettiler. Piyasada kitapların tanesinin değeri 50-100 TL arasında değişiklik göstermesi, sağlık öğrencilerinin zorlu geçim şartları olmasından dolayı imkanlarının yetersiz geldiklerini ifade ederek sitemde bulundular.

“Kitabımı al, mezuniyetinize kadar ders anlatımlarında yardımcı olacak”

Hemşirelik fakülteleri ve yüksekokullarında öğrencilerin sıkça yaşadığı sorunlardan olmaktadır. Öğretim görevlilerinden gelen istekler doğrultusunda geçimlerini zor sağlayan öğrenciler kitabı zar zor almak zorunda kalıyor. Benzer konularda daha önce şikayetlerde bulunan sağlık öğrencileri iyileştirme ve yönetmelik üzerinde değişiklik yapılmasını istiyor.

“Ders kitapları değil”

Yönetmelikte olan ders kitapları olmadıklarından dolayı yeterince faydalanamadıkları söylediler. Ders kitabı alırken daha çok bilgi ve mezuniyetine kadar ihtiyacı olan bilgilerden daha çok hazırlanan kitaplar çeşitli sağlık dallarını içerdiğinden dolayı dert yandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli