Gündem

Patlayıcı Madde İçin Köpekler Göreve Başladı

Son dönemde patlayıcı bombalardan dolayı zayiat verilmesi eğitimli köpekleri devreye soktu. Bu durumun engellenmesi adına, köpeklerden ve idarecilerinden yardım almak önemli hale geldi. Peki bu durumlarda köpeklerden nasıl yardım alınacak? Köpek eğitmenleri tarafından ne gibi yardım talebinde bulunulacak merak edilmektedir. Çok daha fazlasını öğrenmek için yaptığımız araştırmayı takip ediniz…

 

Patlayıcı Madde, Silah, Mühimmat Arama Köpeği ve İdarecisi Temel Eğitim Programı adlı uygulamanın tamamlanması durumunda bir tören düzenlendi. Bu düzenlenen tören Emniyet Genel Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürü olan Celalettin Lekesiz, gerçekleştirilen bu törende bazı açıklamalarda bulundu. Emniyet Müdürlüğü’nün 171 yıllık bir birikimi olduğunu söyleyen Emniyet Genel Müdürü olan Celalettin Lekesiz, bu birikimlerden ve elde ettikleri donanım ile halka hizmet verdiğini belirtti.

 

Emniyet Genel Müdürü olan Celalettin Lekesiz, suçların önlenmesi adına birçok önlem alındığını ve faillerin ortaya çıkması konusunda büyük bir başarı elde ettiklerini belirtirken, emniyet teşkilatının bu durum ile geleceğe yönelik olacak şekilde ilgilendiğini söylüyor. Huzur ve güvenlik için her alanda yapılması gereken bir takım çalışmaların olmasının gerekliliğini savunan Emniyet Genel Müdürü olan Celalettin Lekesiz, köpeklerin bu durum ile ilgili yapılan çalışmalara yardım edeceklerini söyledi. Eğitimlerini tamamlamış olan 18 tane köpek bulunmakta olup , onların idarecilerine sertifika verileceği yapılan açıklamalar arasında bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli