Sağlık

Pirinç Yutarak Zayıflamak

Pirinç Yutarak Zayıflanır mı?

Pirinç yutarak zayıflama yöntemi ile iştah kaybı yaşandığı için çok kısa sürede hızlı kilo vermek mümkündür. Pirinç ile zayıflama, Çabuk kilo vermek için pirinç diyeti, Pirinç diyeti nasıl yapılır gibi pek çok sorunuzu yanıtladık. Özellikle son senelerde adını çok duyduğunuz aç karna pirinç yutma yöntemi hakkında merak ettiğiniz her detayı sizler için yazdık. Öncelikle pirinç yutarak zayıflanır mı sorusunu yanıtlamak isteriz.Pirinç Yutarak Zayıflanır mı

Pirinç Yutarak Zayıflamak

Pirinç yutarak zayıflama yöntemi başarılı iştah kesme yöntemleri arasındadır. Bu yöntemin yağ eritme yada metabolizmayı hızlı çalıştırma gibi bir faktörü yoktur. Yöntemin amacı sabah aç karna pirinç yutarak iştahın kesilmesidir. Mide boşken yutulan pirinç taneleri midede zamanla şişer ve açlık hissinin oluşmasını engeller. Yöntemin başarılı olmasının nedeni de kişinin eskisi gibi hızla acıkmamasıdır.

Rejim yapan, kilo vermek için uğraşan kişiler bilirler ki az yedikleri için doymamakta ve karınları hep aç olmaktadır. Özellikle bazı günler tatlı krizine girerler. Aç karna pirinç yutarak yapılan pirinç kürü ile acıkma saatleri daha uzamaktadır. Bir kişi sabah yemeğini 8 gibi yaptıysa 4-5  saat sonrasında yani 12-1 gibi açlık duymaktadır. Çok acıkan kişi ise açlık hissi duymayan kişiye oranla çok daha fazla yemek yeme isteği duyar. Bu nedenle de çok fazla yemek yiyen kişiler daha fazla kilo alırlar.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Pirinç yutarak zayıflama yönteminde pirinç midede uzun süre kaldığından ve şiştiğinden açlık hissi diğer kişiye oranla daha uzun sürede olur. Kişi kendini tok hissettiği için acıkmaz ve daha az yemek yer. Bu nedenle de hızla kilo vermeye başlar. Tabi ki bu diyet tek başına sadece açlık hissini azaltmaya ve kişiyi tok tutmaya yaramaktadır. Bunun yanında sizin de yediklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir.Pirinç Yutarak Kaç Kilo Verilir

Pirinç Yutarak Kaç Kilo Verilir?

İnternet ortamında pek çok sitede belirli kilolar verilse de bu kişinin verdiği kilo, kilo fazlasıyla orantılıdır. Bir kişinin vermesi gereken fazla kilosu 20-30 kilo kadarsa bu diyetle 5-10 hatta daha fazla kilo verilebilir. Pirinçle zayıflama yöntemi yapan kişinin vermesi gereken kilo 3-5 kilo kadar ise 2-3 kilo kadar verilebilir. Bu kişinin vermesi gereken fazla kilonun fazlalığına ve yediklerine dikkat etmesi ile orantılı bir rakamdır. Bu nedenle net bir rakam verilemese de kilo verirken yapılan rejime yardımcı bir diyettir. İştah kaybı yaşattığı için kişi çok rahatlıkla kilo verebilir.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Pirinç Yutarak Zayıflama Yöntemi Nasıl Yapılır?

Sabah aç karna her gün çiğ pirinç yutulmaktadır. Pirinç ile zayıflama yöntemi her gün bir adet pirinç çoğaltılarak yapılıyor. Burada amaç midenin pirince alışmasını sağlamaktır. Pirinç yutulduktan sonra mutlaka bir bardak su içiliyor.

1. gün bir adet pirinç, 2. gün iki adet pirinç, 3. gün 3 adet olmak üzere pirinçler her gün çoğaltılıyor ve 30. gün geldiğinde 30 adet pirinç aç karna yutulup üzerine bir bardak su içiliyor.

Bir ay sonunda her gün bir adet azaltarak pirinç içilmeye devam ediliyor. 30. gün : 30 adet pirinç, 31. gün : 29 adet olmak üzere her gün bir adet eksiltiliyor. İki ay bitiminde içilen pirinç bir adet oluyor ve pirinç yutarak zayıflama yöntemi bitiyor.

Pirinç ile zayıflama yöntemi 2 aylık bir diyet programıdır. Bu süre sonrasında istenirse bir ay ara verilerek devam edilebilir. Yeniden başlanmasında bir sakınca yoktur.Çabuk Kilo Vermek İçin Pirinç Diyeti

Çabuk Kilo Vermek İçin Pirinç Diyeti

Çabuk kilo vermek için pirinç diyeti yapmak son senelerde çok konuşulan diyet türlerinden biridir. Bir çok televizyon programında da adı geçmiş ve anlatılmıştır. Çok sayıda ünlü de bu yöntemle zayıfladıklarını açıklamıştır. Kilo vermeye niyet ettiğinde rejim yaparken çok acıkan, diyet yaparken tatlı krizine giren, acıktığı zaman çok fazla yiyen kişilerin yapması faydalıdır. Sağlık için bir sakıncası olmadığı için rahatlıkla yapılabilir.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Pirinç Yutarak Zayıflamanın Zararı Var mı?

Aç karna pirinç yutularak yapılan diyetin vücuda hiç bir zararı yoktur. Bu diyetin amacı açlık hissinin azaltılmasıdır. Mide çok yemek yiyerek şişirilmektense bu şekilde çok yemek yeme ihtiyacı azaltılmış oluyor. Mide şişerek büyümektense daha az yiyerek zamanla küçülme eğilimine girer ki aşırı kilolu kişiler için bu çok daha yararlıdır.

Pirinç Yutarak Zayıflayanlar

Pirinç yutarak zayıflayanların yaptığı yorumların hepsi olumlu yöndedir. İştahlarının kesildiğini söyleyen kişiler bu diyetten çok memnunlar. Pirinç yutarak zayıflama yöntemine başladıktan bir kaç gün sonra çok daha az acıktıklarını farkettiklerini söyleyen kişiler aynı zamanda da tatlı krizlerinin eskisi gibi olmadığını söylemektedir. Fayda gördükleri için diyet bitiminde bir ay ara verip yeniden bu diyete başlayarak verdikleri kiloyu koruma altına aldıklarını ve aç karna pirinç yutarak zayıflama yöntenminden çok memnun olduklarını söylemektedirler.

Pek çok televizyon kanalında bu yöntem anlatılmıştır. Bazı ünlüler de pirinç yutarak zayıfladıklarını söylemektedir. Yöntem başarılı olduğu için son senelerde çok daha fazla yapılmaktadır. Biz sizlere faydalı olduğunu düşündüğümüz bu yöntemi anlatmaya çalıştık.

Çabuk kilo vermek için pirinç diyetini yapan yada yapmak isteyen arkadaşlar bizlere yorumlarını yazabilirler.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli