Sağlık

Saç Dökülmesine Neden Olan Etkenler

Saçlarda dökülmelerin başlaması estetik açıdan oldukça önemli bir kayıp olarak görülüyor. Bayanların özellikle hassas olduğu noktalardan birisi saçlarında olan dökülmeler ile kendisini göstermektedir. Saçlarda olan dökülmelerin sebepleri göz önünde bulundurulmalıdır. Saçlardaki dökülmeler ile karşılaşmak istemiyorsanız yapacağınız ufak tefek değişiklikler sayesinde saç sağlığınızı korumanız gerekebilir.

Şampuanlarda çeşitli maddelerin bulunmasından dolayı onun yerine sabun kullanılması saçlarınızdaki dökülmeleri azaltmaktadır.

Günlük olarak saçların yıkanması, yıpranma ve nemini kaybetmesine neden olmaktadır.

Toplu saçlarda daha çok saç dökülmesi görülmektedir. Toplarken saçların köklerini çekiştirmeniz durumunda kopmalar ve dökülmeler kaçınılmaz olmaktadır.

Saç bakımı için kullanılan çeşitli saç kremlerinden dolayı da saçların yapısında değişiklikler meydana gelerek dökülmelere sebep olmaktadır.

Şapka kullanılması saçların hava almasını önlediği gibi dökülmelere sebep olmaktadır. Saçların devamlı olarak korunmalı ve zarar gelmesinin önüne geçilmesi gerekmektedir.

Saçları haftada bir kaç kez yıkanması gerekmektedir. Su ile temas eden saçlar daha dayanıklı ve güçlü olmaktadır. Canlılığını kaybetmemesi adına saçlar nemini koruması gerekir. Saçlardaki dökülmelerin önüne geçilmesi için yapılabilecek yöntemlerden görülmektedir.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli