Sağlık Personelleri

Sağlık Bakanı Açıkladı “70 Bin Personele İhtiyaç Var”

Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katıldığı programda personel ihtiyacını dile getirmesi atama bekleyen sağlıkçıları sevindirdi. Hemşire ihtiyaçları gündeme bir kez daha geldi.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu Milletvekilliği adaylığı Bursa 1. sıra olarak belirlendi. Katıldığı program dahilinde yaptığı açıklama bir an gündeme oturdu.

Devlet ve özel hastanelere bakımla 70 bin personel açığı olup kısa zamanda tamamlanması gerektiği ifade edildi. Personel açığı 20 bin hekim ve 50 bin hemşire olarak gösterildi. Sağlık alanında yapılacak yenilikler sayesinde hizmet kalitesinin yükselmesi bekleniyor. Doktor ve hemşire başına düşen kişi sayısının fazla olması yeterince ilgilenilmemesine sebep oluyordu. Açığın kapatılması durumunda sağlık alanında Avrupa Birliği standartlarına ulaşabileceğimizi gösterdi.

Ambulans ve uçak taleplerinin olduğunu belirtti. Hastanelerin bir çoğunda ambulans alınması eleman açıklığına sebep olarak iş imkanlarının yaratılmasından bahsedildi. Ambulans alım süreçleri tüm illerde genel olarak devam edildiği ifade edildi. Meslek seçecek olanların sağlık sektörlerine şimdiden yönelmeleri gerektiği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli