Gündem

Sağlık Bakanı Canan Karatay’a Sert Çıkıştı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın, ünlü kalp ve iç hastalıkları Canan Karatay’a yönelik açıklamalarda bulundu. Akdağ “Böyle bilim adamlığı mı olur? Yiyin dediği ürünleri internet sitesinden satıyor. Büyük bir ceviz bahçesi ile anlaşmış” şeklinde ifade de bulunarak Karatay’ın verdiği yanıta açıklama geldi. Yaptığı açıklamalarla insanları yanılttığı iddiası ile bakanlığın takibine giren Karatay cevaplarına devam ediyor. Canan Karatay’ın yaptığı açıklamaları eleştiren Sağlık Bakanı Akdağ bu sefer sert çıkıştı.

 

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, A Haber yayınında açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Akdağ ile Canan Karatay arasındaki tartışmaya ilişkin sorulara canlı yayında cevap verdi.

 

Bakan Akdağ, Prof. Dr. Canan Karatay ile yaşadığı diyalog için, “Bilim insanlarının sürekli gündemde kalmak için açıklamalarda bulunmalarını doğru bulmuyorum. Bahsettiğiniz kişinin (Canan Karatay) açıklamalarını takip ediyorum. ‘Benim ticaret için herhangi bir internet sitem yok’ deyişini kabul ediyorum ama takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bilim insanları vatandaşları doğru bilgilendirmeliler. İnternet ortamında her derde deva ilaç satılıyor, bu mümkün değil” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli