Sağlık Personelleri

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Gerçekleştirecek KPSS’siz

Sağlık Bakanlığı tarafından işçi alımı gerçekleştireceği gibi KPSS şartı aramadan yapılacağını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde yapılan haber doğrultusunda 3000 bin Ambulans şoförünün alımı yapılmıştı. Yoğun talep olması ile yeni bir proje için tekrardan düğmeye basıldı. KPSS şartı olmadan hastanelerde farklı pozisyonlarda görev alacak.

Alınacak personeller temizlik işleri, veri elemanı, şoför, görüntüleme, biyomedikal, koruma ve güvenlik alanlarında ihtiyaçlarını karşılamak adına yapılacaktır. Hizmet alanları oldukça geniş olmasından dolayı çeşitli noktalardan personel alımları duyuruldu.

Sağlık bakanlığının bünyesinde yapılacak olan ihaleler sayesinde Genel Sekreterlik departmanında işçi ve personel alımı olacağı belirtildi. Genelinde il ve ilçe kamu hastanelerinde çalışacak olan personel alımları gerçekleşecek.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu tarafından yapılan son açıklamalarda 26 bin Sağlık Personeli alımı yapılacağı duyurulmuştu.

Hastane gelinde işten çıkarma oranlarının yüksek olmasından dolayı personel alımları hızlandırıldı. Personellerin yerinin boş olmasından dolayı alımlarda boş kontenjan bildirilmesi durumunda gerekli olan atamalar yapılmaktadır. Mayıs ayında yapılacak olan 26 bin personel alımını ele alacak olursak her yıl aynı oranda alım yapılabileceği düşündürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli