Sağlık Personelleri

Sağlık Ocağı çalışma saatleri 2019 Açılış Kapanış Saati

Sağlık ocakları sabah kaçta açılıyor, sağlık hizmetinden faydalanmak isteyenler sabah açılış / akşam kapanış saatlerini takip etmeli. Sağlık ocakları çalışma günleri hakkında bilgi alabileceksiniz. Açılış kapanış saatleri 08:00 – 12:30 / 13:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Sağlık hizmeti almak için mahallemizde bulunan sağlık ocaklarına randevu almadan gidebiliriz. Yazın ve kışın yaşadığımız hafif sağlık sorunlarında doktorlar kontrollerimizi gerçekleştirir. Sağlık personellerinin yeni çalışma saatleri gün içerisinde hizmet vermeye devam etmektedir. Sağlık ve hekimlik hizmetleri dahilinde, hastaneler muayene ve tedavi hizmeti alabilir. Kayıtlı oldukları yerdeki sağlık ocaklarından yardım alabilirler.

Sağlık ocakları sadece hasta muayenesinde yardımcı olmakla kalmaz, sağlık raporu da düzenlemektedir. Spora başlarken, işe giriş için yada ehliyet için istenilen sağlık raporunu sağlık ocaklarından temin edebilirsiniz.

Yeni doğan bebeklerinizin her ay düzenli kontrollerini de sağlık ocakları yapmaktadır. Bebeklerin her ay düzenli kilo ve boyları takip altına alınır. Bebeklere aşı kartı verilerek aşıları da düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca sağlık ocaklarında bulunan ebeler sayesinde hamilelik döneminde her ay dünli kontrol de yaptırmanız mümkündür. Ebeler diğer kadın hastalardan da simir tahlillerini alarak hastaneye gönderirler. Gene sonuçlar sağlık ocağından alınabilir.

Sağlık ocakları bir çok testi bedavaya yapmaktadır. Özel hastanelerde çok pahalı olan kan ve idrar testleri sağlık ocağında bedava yapılmaktadır. Her sağlık ocağında hemşire bulunur ve saat 11’e kadar giderseniz kan tahlillerinizi verebilirsiniz. Gayta, idrar tahlili de yapılmaktadır. Bunun yanında kadın hastalara menopoz döneminde olmak üzere bir çok konuda yardımcı olunmaktadır.

Sağlık ocağında bulunan aile hekimleri yaşlı olan hastalara haftanın bir günü evlerine giderek muayene etmektedir. Dilerseniz yaşlı yakınlarınızı bildirerek aile hekiminden yardım alabilirsiniz.

Ülkemizde bulunan 6300 tane sağlık ocağından sabah 08:30 – 12:30 / 13:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet alınabilir. Pazar günleri kapalıdır. Cumartesi günleri aile sağlık merkezleri hizmet vermeye devam etmektedir.

Sağlık Ocakları Bayram Günlerinde Açık mı?
Sağlık ocakları bayram günlerinde resmi tatil kapsamında kapalı olmaktadır. Hastaneler bayram günlerinde tedavi hizmeti vermektedirler.

Sağlık Ocakları Resmi Tatilde Açık mı?
Resmi tatil günlerinde sağlık ocakları hizmet vermemektedir. Bölgenize bulunan hastanelerde sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Reçete Kaç Gün Geçerli?
Doktor tarafından yazılan reçetenin geçerlilik süresi 3 gündür. Reçetenin yazım tarihinden itibaren 3 gün içerisinde ilaç almadığınız takdirde geçersiz sayılacaktır. Tekrardan doktorunuza başvurarak yeni reçete almanız gerekir.

4 Yorum

  1. Bir sağlık personeli olarak sağlık personelleri hakkında daha fazla haber girmenizi rica ediyorum isminize yakışır şekilde. Konuyla alakası yok yazdığımın ama size bu şekilde ulaşmak istedim.

    1. Ali bey öncelikle yorumunuz için teşekkürler sağlık personellerinin haklarını savunmak bizde isteriz lakin yazdığımız yazılarla kimseye ulaşamıyoruz. Öncelikle sağlık haberlerini kategorisinde kaliteli makaleler girerek sitemize ziyaretçi çekeceğiz ondan sonra elimizden geleni yapacağız. Tabii isterseniz sitemizde sağlık personelleri hakkında yazılar yazmak sizi yazar olarak sitemize kabul edebiliriz.

  2. Bizim sağlık ocağında 8 30 da bitiyor kan almak . Ne kadar erken bitiriyorlar buna bir el atmalısınız

    1. Çok erken bitiyor haklısınız. Genelde 10 ile 11 gibi kan alma bitmektedir. Bunu il sağlık bakanlığına bildirmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli