Sağlık Personelleri

Sağlıkçılar Göreve İade Edilecek

Milli güvenlik tekrar ülke genelinde sağlanması için KHK yayımlandı, yapılan ihraçların ardından sağlık çalışanları kendilerini sıkıntı da hissetmekte. Bakanlar Kurulu görüşmelerinin ardından, masum ve suçsuz olan kişilerin gerekli noktalara başvurularını yaparak tekrar göreve iade edileceklerini açıkladı.

 

Sağlık Bakanlığında FETÖ komisyonu hızlı şekilde bağlantılı olan kişiler için ihraç kararı verirken, sağlıkçılar oldukça endişelendirdi. Vatanın ve milletin bölünmezliğine yapılan operasyonlarda ihraç edilen sağlıkçılar tekrardan göreve başlayabilecek. Bakanlık yarından itibaren 2 bin 500 kişiyi tekrardan göreve iade edebilir. Ancak iade edilen kişilerin FETÖ ile bağlantısı olmadığı takdirde göreve başlayabilecek. Haksız yere işlem yapılan sağlıkçılar tekrar başvurularını yaparak detaylı incelemeden sonra masumlukları kanıtlandığı takdirde tekrar görevine iade edilecek.

 

Sağlık Bakanlığı, iade edilecek sağlık görevlileri hakkında kesin sayı vermemesine rağmen tekrar görevine dönmesi için işlem başlattı. İade edilmesinin herhangi bir sakıncası bulunmayan sağlıkçılar görevlerine başlayacaklar. Komisyon görevlileri FETÖ ile bağlantısı olduğu düşünülen sağlıkçıların geçmişini tek tek inceleyerek karar verecek. Günde 50-100 kişi inceleniyor iade listeleri oluşturularak il sağlık müdürlüklerine gönderilmektedir. Mağdur olan sağlıkçılar görevine dönerken tazminatlarının verilmesi de tartışılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli