Gündem

Şeytanın aklına gelmeyecek Dolandırıcıların aklına geldi

İnternet üzerinde enteresan dolandırıcılıklara şahit oluyoruz. Son olarak yapılan açıklamalar doğrultusunda Bakanlık adını ve logosunu kullanarak çeşitli sosyal medya hesapları üzerinden genç kızlar istismar edilmektedir. Sağlık Bakanlığı adından genç kızlardan meme kanseri tedavisi adına göğüs fotoğraflarını istedikleri öğrenildi. Şikayetler doğrultusunda duruma bildirim yapmak için Bakanlıkta açıklama yaparak itimat edilmemesi gerektiğini belirtti.

Sahte mesaja inanmayanlar ve olayın farkına varanlar alay konusu oldu. İnek memesi göndererek kişileri güldürüp eğlendirdiler. Sosyal medya üzerinde yayınlanan capsler izlenme rekoru kırdı.

Sağlık Bakanlığının adını kullanarak çeşitli imalarda bulunan kişilerin çocuk olduğu düşünülüyor. Genç olmaları ile yaptıkları çeşitli eğlenceli oyunlardan birisi olduğunu görüyoruz.

Genç kızlarla sosyal medya üzerinden iletişime geçerek kendilerini Sağlık Bakanlığı’nda görevli olarak tanıtarak çeşitli fotoğraflar istedikleri öğrenildi. Durum üzerine Bakanlık harekete geçerek gerekli soruşturma ve bildirimleri internet üzerinden yayımladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli