GündemSağlıkSağlık Personelleri

Suriyelilere Özel Araç Plakası

Ülkelerinden savaştan kaçan Suriyeliler ülkemize sığındı. Türkiye’den yardım eli uzanan Suriyelilerin arabaları ile dolaşmaları plakalarından dolayı büyük tepki çekiyordu. Devletin ve devlete bağlı yardım örgütleri daima destek olduğu Suriyeliler için çalışma ve yaşama imkanı tanıdılar. Ülkenin vatandaşı olarak çeşitli faaliyetlerde bulunmuşlardır.

Arabaları ile ülkemize sığınan Suriyelilere rahatça gezemediklerinden dolayı rahat gezmeleri adına özel plaka verilecek. Durumun farkında olan Devlet, Suriyeli araçlar için geçici olarak Türk plakası verildiği açıklandı.

Verilen Türk plakalarının “SAA” sabit olmasından dolayı özel plaka niteliği taşımaktadır. Yeni plakaları özel olmasından dolayı halkın tepkisini de çekti. Kullanan kişilere özel hakların tanınması halkın çeşitli olarak trafikte de tepkilerine neden oldu. SAA, plakasına sahip olan Suriyeliler de yapılan yenilikten oldukça memnun olduklarını ifade ettiler.

TOPLAMDA 300 SURİYELİ ARAÇ VAR

Verilecek olan plakalar Türkiye genelinde sadece 300 araç için verilecek. 300 araç için özel plaka hazırlanmasının ardından ilk plaka bugün verildi.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli