Faydalı Bilgiler

Teff Tohumlu Çay Emziren Anneler İçebilir mi?


Orjinal Teff Tohumlu Çay

Dünya genelinde bir çok ünlünün kullandığı son senelerde de ülkemizdeki ünlülerin pek çoğunun kullanarak zayıfladığı ve tanıtımını yaptığı orjinal teff tohumlu çay nasıl kullanılır? Teff tohumlu çay emziren anneler içebilir mi, kullanabilir mi?
Teff tohumlu çay son senelerde hayatımıza girmiş son derece etkili bir çaydır. Önceden bu kadar çok bilinmemesinin nedeni ise  ülkemizde yetişmemesidir. Etiyopya’nın dağlık bölgelerinde senede bir kez yetiştirilebilen çayın üretimi çok az ve zor olduğu için çok değerlidir. Son yıllarda bir çok ülkede de üretimine başlanmıştır.
Teff tohumu bilinen en küçük tahıl tanesidir ve bu küçük tahıl tanesi son derece vitamin doludur. Kalsiyum, demir ve protein bakımından eşsiz niteliktedir. Beyaz, kahverengi ve kırmızı olmak üzere 3 çeşitten oluşur. Teff tohumlu çay ise teff tohumundan üretilir ve zayıflamaya yardımcı ürün amaçlı kullanılır. Teff tohumlu çayın içeriğinde zayıflamanıza yarayacak 20 kadar daha bitki bulunmaktadır. Bu bitkiler kiraz meyvesi sapı, tarçın, yeşil çay, barut ağacı kabuğu, limon otu, aspir tohumu, mac, açai, chia tohumu, lepidyum, kuşburnu, zamkı, kinoa tohumu, make yaprağı, kitre, biberiye, sandalos sakızı, funda, yeşil kahve ve bamya çiceği bulunur.

Teff Tohumlu Çay Nasıl Kullanılır

Teff Tohumlu Çay Nasıl Kullanılır?

Teff tohumlu çay kahvaltı yapmadan yarım saat önce kullanılmalıdır. Çayı demleyebilmek için bir fincan sıcak suya bir paket orjinal teff tohumlu çay paketi içerisine boşaltılır ve karıştırılarak 10 dakika bekletilir. Demlenen çay içildikten sonra yarım saat bir şey yemek için beklenir. Günde bir adet sabah aç karna içilmesi yeterli olmaktadır. Metabolizması yavaş olan kişiler için ise günde iki adet içilmesinde bir sakınca yoktur. İkinci paketi akşam yemeğinden yarım saat önce içilmelidir. Metabolizması normal çalışan kişiler için bir paket içilmesi yeterlidir. Teff tohumlu çay içmek zaten metabolizmayı hızlandırmaktadır. Kilo vermeye çalışan kişilerde genelde halsizlik şikayeti çok yaşanır. Teff tohumlu çayı kullanırken ise halsizlik şikayeti olmaz. Çünkü bu çay kişiye enerji vermektedir. Enerji verme özelliği ile ise özellikle spor yapan kişilerin vazgeçilmez içeceği haline gelmiştir.

Önerilen Yazı  Evde Sıkılmadan Bu Oyunlar ile Vakit Geçirebilirsiniz

Teff Tohumlu Çay Emziren Anneler İçebilir mi

Teff Tohumlu Çay Emziren Anneler İçebilir mi?

Yeni doğum yapmış bir çok kadın fazla kilolarından şikayetçi olurlar. Yeni doğum yapmış süt veren anneler bu çayı içip içmemeleri gerektiği konusunda sorular sormaktadır. Bebekleri altı aylık olduktan sonra emziren annelerin içmelerinde bir sakınca olmadığını resmi üreticisi firma tarafından açıklanmıştır.
Annelerin yedikleri ve içtikleri her şey süt yolu ile bebeğe geçmektedir. Bebeğin 6 aylık dönemde en çok kilo alması gereken dönem olduğu için, zayıflama etkisi olan bu çay bu nedenle tedbir amaçlı kullanılmaz. Teff tohumlu çayın hiç bir yan etkisi yoktur ve bilinen hiç bir zararı bulunmamaktadır. Aksine tamamen doğal içerikli olması ve teff tohumunun son derece besleyici olması nedeni ile anne için çok da faydalıdır. İçerisinde kalsiyum, demir ve protein olan teff tohumu çok besleyici bir tahıldır.
Hamile bayanlar bu çayı hamilelikleri süresince içmemelidir. Emziren anneler için ise bebekleri altı ayını geçtikten sonra içilmesi uygundur.

Teff Tohumlu Çayın Faydaları

Tef tohumu taf ve khakshir ismi ile de Dünya üzerinde bilinmektedir. Bir çok ülkede kullanılan ve çok faydalı olan bu tahıl kilo vermede, enerji vermede olduğu kadar bir çok farklı konuda da faydalıdır. Teff tohumu içerisinde çok yüksek oranda kalsiyum, protein, demir ve 8 adet esansiyel aminoasit bulundurmaktadır.
Buğday içerisinde bulunan tiamin, protein, kalsiyum ve demirden çok daha fazlası bu küçük tahıl tanesinde bulunmaktadır. Ayrıca içerisindeki demirin emilimini vücudumuz çok rahatlıkla yapabilmektedir. Bu nedenle eşsiz bir özelliğe sahiptir.
İçerisinde barındırdığı lif nedeni ile özellikle şeker hastaları bu çayı içmelidir. Şeker dengeleme özelliğine sahip olduğu için diyabet hastaları için çok faydalıdır.
Enerji verme özelliği ile yorgunluk hissi vermez ve özellikle spor yapan kişiler, yoğun çalışanlar, diyet yaparken halsiz olanlar için birebirdir.
Sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olan çay aynı zamanda kolon kanseri ile savaşmakta çok başarılıdır. Sindirim sistemini düzenleyen çay bağırsak hareketlerinin de hızlanmasını sağlamaktadır.
Kilo kontrolü için yardımcı bir ürün olan orjinal teff tohumlu çay sayesinde hem kilo kontrolü yapılırken bir yandan da vücut için yararlı bir içecek içilmiş olmaktadır.
İçeriğinde düşük oranda sodyum bulunduğu için tansiyon hastaları da çok rahatlıkla içebilmektedir.
Et, süt gibi hayvansal gıda tüketmeyen kişiler için bulunmaz bir protein kaynağı olan teff tohumu sayesinde kalsiyum ve demir eksikliğine de faydalıdır.
Vücuttan toksinlerin atılmasını da sağlayan teff tohumlu çay sayesinde çok daha sağlıklı olunmaktadır. Toksinler vücut için son derece zararlıdır ve toksinlerin atılmasını sağlayan bu çay sayesinde karaciğer, böbrek gibi bir çok organ çok daha verimli çalışabilmektedir.
Diyete yardımcı olarak bu ürün tercih edilmelidir. Diyet yaparken onu desteklemek amaçlı kullanılmalıdır. Hiç bir ürün tek başına yeterli değildir. Bu nedenle yapılan düzenli diyet yanında kilo vermeye yardımcı bu üründe içilebilir. Piyasada satılan bir çok sahte ürün olduğu için bizim önerimiz üretici firmasından orjinal teff tohumlu çay paketleri alınmasıdır. Sağlığınızı tehlikeye atmamak için aldığınız ürünün orjinal olmasına dikkat etmelisiniz.
Bir çok ünlü isim bu çay ile zayıflamış ve kendilerinde denedikleri ve memnun kaldıkları bu ürünü tanıtmışlardır.  Gülben Ergen, Bengü, Demet Şener ve Hande Yener gibi ünlü isimler bu çay ile zayıflamışlardır. Bu isimlerin tanıttığı Orjinal Teff tohumlu çayı içmek isteyenler için orjinal firmadan alınması sağlık acısından çok önemlidir.

Önerilen Yazı  Mate 20 Lite'nin Merak Edilen Özellikleri

istanbul medyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli