Gündem

Tek Başına İktidar

Genel seçimlerin yapılması ile 1 Kasım tarihinin akşamında oylar sayılmasıyla beraber ileri de koalisyon görüldü. Partilerin aldıkları oylar doğrultusunda çoğunluğu AKP alırken onu takiben CHP devam etti. Mecliste yine yoğun bir günün ardından tek başına iktidarlık yolu olmamasından dolayı koalisyon görüldü.

Geçtiğimiz seçimlerde tarafların anlaşamaması üzerinde geçici hükümet kurularak ortalık karışmıştı. Terör olayları ve sorunların ortaya çıkması halkın içinde huzursuzluk yaratmıştı. Bunların önüne geçebilmek için halkın dikkat etmesi beklenmektedir.

Anketler Seçim Sonuçlarını Anlatıyor
Seçimden önce yapılan anketlerde genel seçimlerde koalisyon ufukta gözüktü. Partiler oylarında farklılık göstermeyerek yoluna devam edecek. Seçim sonucunda başarıya ulaşan partiler meclise girerken sonradan dahil olanlar yine dışarı da kalacak. Yeni partilerinde kurulması beklenerek seçim sonrası Cumhurbaşkanı tarafından hükümet kurma yetkisi verilecek. Kadroları ile devam ederken bu seçimlerde meclise giren kadın sayısında azalma bekleniyor.

Seçimleri takipben yeni katılımcılarında olması partilerin başarı göstereceği beklentisini arttırmaktadır. Geçen seçimlerde yeteri kadar miting düzenleyemen parti liderleri bu seçimlerde gitmedikleri yerlere gitme fırsatı elde ettiler. Ülkenin kaderini belirleyecek seçimlerde koalisyon sağlanması dolarında ateşini düşürerek yatırımları destekleyeceği beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli