Sağlık

Vicks BabyRub Bebeklerde Kullanımı

Vicks BabyRub

Vicks BabyRub bebeklerde kullanımı sık sorulmaktadır. Vicks BabyRub merhem bebekler için özel üretilmiş, bebeklerin cildine sürülen, rahatlatma etkisi olan bir kremdir. Bebek cildini nemlendirme özelliğine sahip olan merhem aynı zamanda da doğal içeriği sayesinde hastalandığında da kullanılmaktadır. Sakinleştirme etkisi ile bebekler çok daha iyi uyumaktadır. Vicks BaybRub kullanım şekli nasıldır, Vicks Baby Rub faydaları, Vicks BabyRub ne işe yarar, Vicks BabyRub kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve Vicks BabyRub prospektüsü nedir?Vicks BabyRub Prospektüs ( İçeriği)

Vicks BabyRub Prospektüsü ( İçeriği)

Vazelin, Lavanta, Alo Vera, Barbadensis Leaf Extract, Linalool, Geranioil, Paraffinum Liquidum, Cocos Nucifena Oil, Petrolatum, Parfüm, Turpentine içermektedir. İçeriği tamamen doğal ve bitkiseldir.

Vicks BabyRub Ne İşe Yarar?

Vicks firması tarafından bebek bakım kremi olarak üretilmiştir. Aloe vera özü, biberiye, hindistan cevizi yağı ve lavanta yağı içerikleri ile bebeğiniz için sakinleştirici, yatıştırıcı ve rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Cilt için çok etkili bir nemlendirici bebek yağıdır. Öksürük, gaz sancısı, karın ağrısı, soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklarda yardımcı olarak kullanılabilir.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bebeklerin cildi çok hassas yapıda olduğu için her krem sürülmemelidir. Laboratuvar şartlarında bebek cildinin nem değerleri göz önüne alınarak üretilmiştir. Özellikle bebek kullanımına uygundur. Vicks firması tarafından üretilen bebek vicks kremi bebek bakım ürünüdür.Vicks Baby Rub Faydaları

Vicks Baby Rub Faydaları

Bebeklerde gaz şikayeti oldukça fazla olmaktadır. Özellikle gece uykuları bu nedenle çok bozulur. Karnına ve ayak altına  sürülerek bebeğin gaz sancısının ve karın ağrısının geçmesi sağlanmaktadır.

Bebeğiniz grip gibi soğuk algınlığı şikayetlerinde bebek vicks merhemi göğsüne sürdüğünüz taktirde nefesi açılır ve bebek çok daha rahat nefes alacaktır.

Lavanta yağı aynı zamanda antiseftik, antibakteriyel ve mikrop öldürücü yağdır. Vicks içerisinde bulunan lavanta yağı ile bebeğinizin  cildindeki mikroplar ve bakteriler ölür. Lavanta yağı aynı zamanda ağrı kesici özelliğe sahip bir yağ olduğu için bebeğin sakinleşmesini de sağlayacaktır.

Vicks BabyRub hastalık zamanlarında özellikle kullanılmalıdır. Bebek gribal enfeksiyonları daha rahat atlatır ve özellikle bebeklerin öksürük şikayetlerinde çok etkilidir.

Vicks Baby Rub Cilt Bakımı

Vicks Baby Rub bebeklerin hassas cildi için özel üretilmiştir. Banyo sonrası cildi vicks ile ovulduğunda bebeğin cildi nemlenmektedir. İçeriğindeki hindistan cevizi yağı gibi bir çok yağ bebeğin hassas cildinin nem değerini korumasını sağlar. Bebek egzaması gibi hastalıklardan bebeğinizi korur. Bebeğinizin aynı zamanda sakinleşerek çok daha rahatlamasını sağlamaktadır. Bebeğin yüz bölgesi haricinde, karnı, ayakları, sırtına sürülmektedir.Vicks BabyRub Kullanım Şekli

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Vicks BabyRub Kullanım Şekli

Vicks BabyRub 6 ayını geçmiş bebekler için üretilmiştir. Altı ayına gelmemiş bebeklere sürülmemelidir. Üretici firma tedbir amaçlı 6 ayını geçmiş bebeklere sürülmesini önermektedir.

Gaz Sancısında

Gaz sancısı çeken bebeklerin karnına ve ayaklarının altına sürülerek uygulanır. Bebeğin karnı vicks ile ovulur ve bebeğin rahatlaması sağlanır. İçerisindeki biberiye yağı, hindistan cevizi yağı ve diğer yağlar bebeklerin gaz sancısını alır ve rahatlama sağlar. Lavanta yağının ağrı kesici, kas gevşetici ve güzel kokusu ile sakinleştirici etkisi vardır.

Öksürük Şikayetinde

Bebek öksürüyorsa bebeğin ayaklarının altına sürülerek bebeğe temiz bir çorap giydirilir. Göğsüne sürülür ve nefes açıcı etkisi ile bebeğin daha rahat nefes alması sağlanır.

Karın Ağrısında

Bebek karnı ağrıdığında ayaklarını karnına doğru çekerek bunu size belli eder. Ağlar ve huzursuzlanır. İshal olduğunda, üşüttüğünde, gazı olduğunda yada kabızken karnı ağrıyabilir. Karın ağrılarında karnı bebek vicks kremi ile ovulur ve rahatlaması sağlanır.

Grip ve Soğuk Algınlığında

Grip ve soğuk algınlığı şikayetlerinde yardımcı tedavi amaçlı uygulanmaktadır. Bebeğin sırtına, göğsüne, ayaklarının altına bebek vicks kremi sürüldüğünde bebek çok daha rahat hastalığı atlatabilir.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Sakinleştirmek Ve Rahatlatmak

Bebekler bazen huzursuz ve huysuz olabilirler. Uyumak istemez ve devamlı ağlayabilir. Bebeklere bu gibi durumlarda vicks ile masaj yapılırsa bebek çok daha rahatlar ve sakinleşir. Uyku problemi olan bebekler için de uygundur.

Vicks BabyRub Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vicks BabyRub Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Vicks BabyRub kullanım şekli 6 ayını geçmemiş bebekler için uygun değildir. Altı ayını geçen bebekler için üretilmiştir.
  • Bebeklerin hassas cildine ( burun kenarına, ağız kenarlarına, göz çevresine, yüzüne) sürülmesi sakıncalıdır. Bebeklerin bu bölgelerindeki daha hassas yapıdadır ve kesinlikle bu tür bakım ürünleri sürülmemelidir.
  • Buhar makinesine konularak uygulanmaz. Buhar makinesine koyarak uygulandığında bebeklerin soluması sakıncalıdır.
  • Alerjik bünyeli bebeklerde vicks BabyRub kullanım şekli test edilerek uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli