GündemSağlıkSağlık Personelleri

Zam Üstüne Zam Toplamda Benzine 17 Kuruş

Araç sahipler benzincide öğrendiği zam haberi ile şoke oldu. Benzine zam üstüne zam gelmesi araç sahiplerinin isyan etmesine neden oldu. Ankara ve İstanbul’da benzin fiyatlarında yapılan zamlar okuyanları şaşırttı. Benzin ve motorinin litre fiyatında olan değişiklikler herkesi şaşırttı.

İki gündür doların artışı nedeni ile dolar bazlı alınan petrolün varili artması sonucunda pompaları vurdu. Tarihte ilk defa bu denli artış olması ekonomiyi sarstı. Dün yapılan 11 kuruşluk zammın ardından bugün 7 kuruşluk zam daha yapıldı. Yapılan artışlar sonucunda araç sürücüleri isyanlarını dile getirdi. Her geçen gün zam yapılan benzin dolar düştüğünde dahi pompa fiyatını etkilemediğine dair isyanda bulundular.

Benzin fiyatlarında son durum şöyle:

Ankara’da benzinin litre fiyatı 4.53 liran 4.60 liraya, İzmir’de 4.52 liradan, 4.59 liraya yükselecek. İstanbul’da ise kurşunsuz benzinin litre fiyatı 4.50 liradan 4.57 liraya yükselecek.

Motorin fiyatları da zamlanıyor, motorine yapılan zam oranları şöyle:

İstanbul’da motorinin litre fiyatı 3.76 liradan 3.90 liraya yükselecek. Ankara’da motorinin litre fiyatı 3.82 liradan 3.96 liraya, İzmir’de 3.76 liradan, 3.90 liraya yükselecek.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli