Gündem

O Doktora Mahkemeden Kötü Haber

Ömer Halisdemir tarafından öldürülen Semih Terzi’nin doktor eşinin yargılanma süreci devam etmekte. Nazire Terzi için örgüt üyeliği ve darbe teşebbüsünden dolayı 52,5 yıla kadar hapis isteniyor. Tahliye isteği reddedilirken darbeci generalin eşi o gece ortalığı karıştırdığı öne sürülüyor.

 

Ankara 13. Ağız Ceza Mahkemesindeki yargılanma süreci devam ederken Nazire Terzi’nin avukatı Ufuk Ateş ile davaya müdahil olan başbakanlık vekili Sait Kurt’ta katıldı. Savnık avukatı müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını istedi ancak mahkeme başkanı tarafından talep reddedildi. Yargılanma süreci devam edeceği gibi Nazire Terzi’nin tutukluluk halinin devamına hükmetti. Davanın bir sonraki görüşme günü 8 Mayıs kararlaştırıldı.

 

İddianame Tüyler Ürpertici

İddianame de yer alan bilgilere göre 13 Temmuz gecesi, Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın eşini arayan Nazire Terzi annesinin hasta olduğunu ve eşinin onu çok sevdiğini dile getirir. Nazire Terzi’nin iteği üzerine Zekai Aksakallı eşinin ricasına ses vererek Semih Terzi’nin Ankara’ya gelmesine izin verdi. Darbeye destek vermek suçundan Nazire Terzinin yargılanma süreci devam etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli