Sağlık

Havalar Isınıyor Güneşe Dikkat

Son Güncelleme :

Meteorolojiye göre gelecek hafta içinde soğuk hava yurdumuzu terk ederek sıcak havaların geleceği belirtildi. Tahminlere göre havaların ısınması ile kişiler güneşe dikkat etmeleri gerekiyor. Uzun süre güneş altında kalınması ile ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir. Kişilerin gün içinde güneşin dik geldiği zamanlarda dışarı çıkılmaması gerektiğini uzmanlar uyarıyor. Sağlığına dikkat etmek isteyen kişilerin sabah 12:00 – 15:00 saatleri arasında güneşte kalmamaları gerektiği belirtilmiştir.

Sağlık sorunları dikkat edilmediği sürece her geçen gün ilerleyebilir. Güneşin altında kalınması vücudun susuz kalmasıyla birlikte kişilere bayılma gibi sorunlar gözlemlenebilmektedir.

Uzmanlar havaların ısınması ile birlikte bol miktarda sıvı tüketilmesi gerektiğini vurguluyor. Vücudun susuz kalması önlenerek kişiler güneşin Etilerinden çok az miktarda etkilenebilir. Sağlıklı zaman geçirmek için vücutları yeteri miktarda su almaları gerekmektedir.

Güneşte korunmak için krem ve yağların kullanılması doğru şekilde olmalıdır. Güneşe çıkmadan önce yarım saat önce güneş kreminin sürülmesi gerekmektedir. Dışarıda kaldığınız süre fazla oluyorsa eğer kullanmanız gereken 50 faktörlü güneş koruyucusu olacaktır. Kullanım zamanları dört saatte bir olacaktır. Bazıları yağlı kıvrımlarından dolayı fazladan kullandıkları güneş kremleri aknelerin çıkmasına sebep olabilmektedir.

Önerilen Yazı  Endoskopi ve Kolonoskopi Aynı Gün Yapılır mı?
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yurtdışı forex firmaları transfer haberleri medyum