Sağlık

Jamie Oliver’dan Zayıflama Önerisi

Sağlıklı beslenme konusunda insanlara verdiği tavsiyeler ile dünya gündemi onu konuşuyor. Jamie Oliver verdiği tavsiyeler ile sağlıklı şekilde zayıflamanın sırrını açıkladı. Dünya gündeminde yer alan açıklaması zayıflamanın küçük yaşlarda başladığını belirtti.

Jamie Oliver zayıflama konusunda şöyle değindi;
“Şişmanlık ve obezite küçük yaşlarda başlayarak yaşın ilerlemesi sonucunda kendisini gösterir. Obez kişi sayısı günümüzde oldukça artmış durumda, bu yüzden bireylerin beslenme konularında çok daha dikkatli olmaları gerekir.”

Araştırmacılar tarafından obezite çağımızın durdurulamayan hastalığı olarak görüldü. ABD’de yetişkinlerden üçte biri zayıflama konusunda sıkıntı yaşıyor. “Yiyecek devrimi” olarak nitelendirdikleri fast food ve hareketsizlik insanları kilo aldırmaya itiyor. Bir çocuğun fazla kilolarından kurtulması için şişmanlık, diyabet, şeker, kanser, kalp, böbrek hastalıklarına sebep olmaktadır.

Tavsiyeleri dikkate alan kişiler obeziteye karşı korumalığını sağlamış olacaktır. Kişilerin genellikle ailevi sorunlardan ötürü kendisini yemeğe yönelterek obezite olma yolunda sorunlar yaşadığı gözle görülmektedir. Kilo sorunlarından korunmak için Jamie Oliver tavsiyeleri göz önünde bulundurulmalı. Sözlerinde kişilerin özgüvenlerine sahip olmaları gerektiğini belirtmektedir.

Önerilen Yazı  Saç Derisinde Kızarıklık Nedenleri (Saç Derisi Egzaması)
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teff Tohumlu Çay  

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin.