Sağlık

Saçlarınızın Sağlık Kaynağı Mutfağınızda Gizli

Son Güncelleme :

Yumurta, yoğurt, bal, baharatlar, yağlar ve daha birçok şey yemeklerimizin olmazsa olmazları. Düzenli ve doğru beslenmekte sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmaz. Bu malzemeler besin olarak vücudumuza girdiğinde fayda sağlıyor ancak bunun yanında bakım yaparken de hepsinden ayrı ayrı faydalanmamız mümkün.

 

Sağlıklı Saçların Kaynağı Mutfakta

Saçlarımızı şampuanlamadan önce:

Bir yumurta sarısını iki çay kaşığı hint yağı ile karıştırarak saçımıza masaj yapabiliriz.
Yine yumurta sarısını iki yemek kaşığı yoğurt ve bir tutam limon kabuğu ile karıştırarak saçlarınıza uygulayın. Bir süre beklettikten sonra durulayın.
Yumurta saç için o kadar faydalı ki bu nedenle hemen her maskede yumurta kullanabiliyoruz. Yine bir yumurta maskesi söyleyecek olursak; iki yumurtayı bir miktar sütle karıştırıp saçlarınıza uygulayın ve 5 dakika bekleyin. Durulama sonrası saçlarınızın ışıldadığını göreceksiniz.
Küçük bir avokadoyu yumurtanın sarısı ile iyice karıştırın. Yoğun nemlendirme özelliği sayesinde 15 dakika bile saçınızda beklettiğinizde saçınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Şampuanlamadan Sonra:

Limon suyunu, miktarını saçlarınızın uzunluğuna göre belirleyerek, saçınıza uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra durulayın. Kepekten kurtulmanızı ve saçlarınızın tertemiz olmasını sağlayacaktır.
Saçlarınızı şampuanladıktan sonra durulama suyuna az miktarda elma sirkesi katabilirsiniz. Saçlarınızı parlatan, saçların sağlık kaynağı mutfağımızın mucizevi bir malzemesidir sirke.

Önerilen Yazı  Vicks BabyRub Bebeklerde Kullanımı
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

medyum