Sağlık

Balık Yemek Kanserden Koruyor

İl sağlık müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre insanların en sağlıklı besin kaynağının balık olduğu belirtildi. Balık ve deniz ürünleri ile gelen sağlık insanın bir çok hastalıktan koruyarak şifaya ulaşmasını sağlıyor.

Protein bakımından zengin olan balığın yumurtası, etinden faydalanılmaktadır. Vücudun ihtiyacını karşılayarak sağlığa ulaşmamızı sağlıyor. Proteinlerin vücutta önemli görevler üstlenerek sağlıklı olmamızda önemli etkileri olmaktadır.

Kansere Birebir
Çoklu doğmamış yağ asitlerini içinde barındırması sonucunda kalp-damar hastalıkları, şeker hastalıkları ve kanser hastalıklarına iyi gelmektedir. Hastalıklara yakalanma riskini düşürerek vücuttaki zararlı hücrelerin yayılmasını önlemektedir. Haftalık en az 2 kere balık tüketilmesi gerekmektedir. Ülkemizin dört bir yanı denizlerle çevrili olması balık bolluğuna işaret ediyor. Balık tüketimi fazla olması ile kansere yakalanma riski oldukça düşüktür.

Beyni Geliştiriyor
D vitamini bakımından vücudun ihtiyacını karşıladığı gibi bağışıklık sistemine destek olmaktadır. Özellikle soğuk kış zamanlarında balık bağışıklık sistemini güçlendirerek destek sağlar. Güneşten fazla yararlanılmaması D vitamini ihtiyacını balıktan alınması en sağlıklı yoldur. Düşünme yeteneğini etkileyerek beyinde hormon salgılanmasını tetikleyip sağlıklı şekilde vücudun hareketliliğini sağlamaktadır. Vücuttaki sağlıklı hareketlenmeler hastalıklardan korunmanız için birebir.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli