Yazarlar

Çocukların “Siyaseti”

23 Nisan Atatürk’ten çocuklar armağan edildi de o koltuklardan kalkılamadı. Çocukluk yıllarımızda kullandığımız o yapıştırıcılar adeta koltuklarda kullanılır olmuş. Oturan bir daha kalkamıyor, kalkanda birisinin sufleleri ile hareket ediyor. Tartışmaların nasıl son bulacağı bilmez ama bugün çocuklarda siyasetçi oldular. Kararları hepten farklı oldu, onları yönlendirmek değil de yaşayacakları bir dünya kurulmalıdır. Onca makamda yer kalmadı alıp kendi makamına mı getirdin bilinmez.
Gençlik yok oluyor:
Düşünenler yada kararlaştıranlar olabilir ama uygulamalardan asla vazgeçilmemesi gerekmektedir. İnsanlar düşüncelerini daima göz önüne sererek bir şeyler sunma peşinde olmaktadır. Yaptıklarının nasıl etkileyeceği bilinmez ama insanların küçüklükte itibaren etkileyeceğini gösterebilir.

Siyaset çocuklar üzerinden yapılması gerekmezdi. İnsanların bakışlarını değiştiren değerler olmuştur. Sürekli olarak herkes birilerini ön plana sürmemeli. Bugün yaptıklarımız yarın yaptıklarımız olacaktır. Büyüklerin “Koltuk verme” oyunu olmasa başkaları nasıl yerine geçecek bilinmez.

Sokağın ateşi
Temmuz’da emekliye ikramiye, geleceğe yönelik yatırımlar, hepsine ikramiyeler. Seçim vaatleri asla bitmeyecek gibi görünmektedir. Yapılan yatırımların haddi hesabı olmadığı açıkça ortada. Birdenbire insanların ortadan kayboldukları olduğu zamanda emeklinin hali ne olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli