GündemSağlıkSağlık Personelleri

Soma Davasında Geniş Güvenlik Önlemi

Manisa’nın Soma ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği facia ile ilgili açılan davanın bugünkü duruşmasında yoğun güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. Duruşma yapılacağı salonda ve bitiğinde park yerleri bariyerle çevrilerek yaya ve araç geçişine kapatıldı. Adliye önünde yüzlerce polisin görev alması bekleniyor.

Sanıklara tepki ve protesto düzenlemek isteyen kişilerin olabileceğini düşünerek adliye çevresinde polisler görev alacak. Duruşmanın görüleceği mahkemenin çevresindeki kaldırımlara kadar güvenlik sağlandı. Bariyerlerin yan yana dizilerek güvenlik çemberi oluşturuldu. Görevli personelin giriş ve çıkışında kimlik kontrolleri tek tek yapılacak.

Çevrede eylem yapılmasına karşılık sökülüp atılabilecek olan taşlar kepçe yardımı ile yerinden sökülerek uzaklara taşınmıştır. Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü’nden gelen ekipler tarafından duruşma salonu ve çevresinde incelemeler yapıldı.

Bölgeye bir çok yerden gelecek olan kişiler için otobüs kaldırıldı. Soma başta olmak üzere binlerce kişinin davayı izlemeye gelmesi bekleniyor. İlçe girişleri ve çıkışlarında tedbirler arttırıldı. Manisa Barosu’nun ölen madencilerin yakınlarını Akhisar’a götürmek için Soma Adliyesi önünden saat 07:30’da otobüs kaldırılacağı öğrenildi.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli