Sağlık Personelleri

Staj imkanları yetersiz kalıyor

Hemşirelik Fakültesi’nde öğrenci sayısı artış göstermesi ardından hastanelerde staj imkanlarının azalmasına sebep oldu. Alt yapı eksikliklerinde dolayı hemşirelik öğrencisi mesleğin temel alanları “kan alma”, “enjeksiyon yapma”, “damar yolu açma” gibi uygulamaları öğrenemeden mezun olmakta.

Hemşirelik öğrencilerin bildirimlerinde yaşadıkları sıkıntıları göz önüne serdiler. Sitemizde yer alan hemşirelik öğrencilerini isyan ettiren en kısa zamanda alt yapı çalışmalarının yeterli seviyeye çekilerek staj gören öğrencilerin, yaşadıkları sıkıntıların bir an çözülmesi talep ediliyor.

Staj görme imkanının kısıtlı olması temel sağlık eğitimlerini henüz tamamlamadan mezun olmalarına yönelik sorun oldu. Servislerde görev almak istediklerini belirttiler. Halk Sağlığı stajı ve ASM’lerde tamamlamak istemediklerini açıkladılar. Staj alanında yaşanılan sıkıntılar sağlık personellerin yetişmesinde eksiklik ve sorun olarak görülmektedir. Bunların tamamlanması Sağlık Bakanlığının yapacağı yeniliklerine bağlı oldukları açıkladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli