Sağlık

Terleme Nedenleri

Aşırı terleme insanları rahatsız edebilir, kişiler sağlığına yeterince dikkat etmediğinden dolayı sağlık sorunları yaşamaları kaçınılmaz olmaktadır. Yaz aylarında daha sık karşılaşılan temel sorunlardan görülmektedir. Aşırı terleme stres, tiroit bezinin fazla çalışması, obezite, şeker hastalığı, korku, heyecan gibi durumlardan dolayı vücutta terleme oranı artış gösterebilir.

Terleme, vücudun sıcak ve soğuğa karşı dengede tutması için bir mekanizmanın çalışmasıdır. Vücuttan ters atılırken zararlı maddeler, tuzunda atılması için gerekli görülmektedir. Normal seviyenin artması sonucunda hiperhidroz derecesinde görülür.

Aşırı terleme sonucunda insanların yaşamsal olarak faaliyetleri de etkilenmektedir. Kişilerde terleme oranı her geçen gün artması sonucunda sosyal olarak yaşamları olumsuz etkilenmektedir. Terleme doğuştan gelen rahatsızlıktan dolayı da olabilir.

Aşırı terleme için kişilerin alabileceği önlemlerin başında kıyafet seçimi gelecektir. Psikoterapi ve ila tedavisi sonucunda terleme oranlarında azalma meydana gelmesi mümkün olmaktadır. Sağlıklarını korudukları gibi dışarıdan gelecek olan zararlara karşı kendilerini korumuş olacaklardır.

Önerilen Yazı  Mide Dokusunda Meydana Gelen Yaralar sonucunda Ortaya Çıkan Ülserler: Mide Ülseri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli