Faydalı Bilgiler

Gliserin Hakkında Merak Edilenleri Açıklıyoruz!

Güzel bir konuya giriş yapmadan önce sizlere merhaba diyoruz. Bugün sizlere çok fazla bilinmeyen ve hep karıştırılan gliserin isimli madde hakkında geniş bilgilere vereceğiz. Gliserinin diğer adı da gliserol olarak geçmektedir, yani iki ismi de duyduğunuzda aynı madde olduğunu bilmelisiniz. Yapı olarak bileşik sınıfa girmektedir ve karbon,hidrojen,oksijen elementlerinin bir araya gelmesiyle bu saf madde ortaya çıkmıştır. Bu elementlerin arasında da belli bir oran vardır. Elde edilişi de bazı yağların işlemden geçirilmesi sonucudur, sıvıya yakın bir yapısı vardır. Şeffaf renklidir ve çok az kokusu mevcuttur. Su,alkol ve asetonda çözünür ve homojen bir karışım oluşturur. Hayvansal ve bitkisel kaynaklı olan mevcuttur. Vücudumuzun birçok noktasına çok faydası bulunmaktadır. İlaçlarda, makyaj malzemelerinde, temizlik maddelerinde, şampuanlarda ve birçok üründe bulunur. Çok fazla kullanım alanı mevcuttur.

Gliserin Nedir, Ne Anlama Gelir?

Kimyasal bir yapısı olan ve uzun yıllardır güvenle kullanılan sağlıktan kozmetiğe, saçtan tırnağa her noktaya faydası olan etkili bir maddedir. Yıllar önceleri en çok mum ve sabunda ağırlıklı kullanıldı günümüzde ise makyaj malzemeleri ve güzellik ürünlerinin içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kimya biliminde formülü de vardır C3H8O3 ifadesi ile telaffuz edilmektedir.

Önerilen Yazı  Koronavirüs hakkında yanlış bilinenler, maskenin önemi, korunma yolları

Gliserin Ne Gibi Yararları Vardır?

 1. Sedef ve egzamayı azaltır ve önemli ölçüde fayda sağlar. Bu sorunu olanların sıklıkla kullanmasını tavsiye ederiz.
 2. Ciltteki ve kulakta oluşan iltihabı kurutur ve antibiyotik gibi etki eder. İltihap için kullananlar son dönemde çok fazla.
 3. Makyajını sabitlemek isteyenler içinde güzel bir tercih olacaktır. Gidip pahalı ürünlere para vermeyin bun maddeyi kullanın.
 4. Topukta oluşan çatlakların iyileşmesini sağlar. Çatlakları hızlı bir şekilde iyileştirerek sağlıklı bir ayak görünümü ortaya çıkarıyor.
 5. Ağızda oluşan yaraların iyileştirilmesinde kullanılır. Bazı kişilerde bu aftlar çok sızlatır bunu tedavi için gliserin kullanabilirsiniz.
 6. Kimyasal nemlendiricileri kullanmayın onun yerine bu doğal nemlendirici kullanın.
 7. Saçlara bakım yapar ve saç dökülmesini durdurur. Saçlar için müthiş etkileri vardır denemeyenlere önerilir.

Gliserin Kullanım Alanları Hakkında Bilgiler

Yüzlerce kullanım alanı var bir nevi maymuncuk anahtarı gibidir. Bu kadar çok kullanım alanı mı oluyor diyen çok fazla kişi var. Gerçekten insanlar tarafından bilinmeyen bir madde ve çok faydası var. İşte bu maddenin kullanıldığı yerler;

 • Şampuanların yapımında
 • Ruj,fondöten gibi makyaj malzemelerinin içinde
 • Nemlendiricilerin içerisinde
 • Yediğimiz dondurmaya kıvamı vermek için(hazır dondurmalarda genelde)
 • Tırnaklar için kullandığımız birçok kozmetik maddesinin içerisinde
 • Kulak damlalarının içeriğinde
 • Cilt rengini beyazlatmak için ve renk eşitsizliğini gideren ürünlerin içinde
 • Egzama ve sedefi tedavi etmek için
 • Kepek probleminin giderilmesinde
Önerilen Yazı  Mate 20 Lite'nin Merak Edilen Özellikleri

Gliserin Fiyatı Nedir, Nasıl Temin Edebilirim?

Bu kadar faydalarını duyan kişiler gliserin fiyatı ne kadar diyor hemen. 1 tanesinin fiyatı 14 TL ile 28 TL arasında değişen fiyatlara sahip. Markaları farklı olduğu için fiyatı değişmektedir. İnternet üzerinde sipariş verebilirsiniz bunun yanında eczaneden, kozmetik mağazalarından alabilirsiniz.

Gliserin Zararı Var Mıdır?

Gliserin zararları olur mu diye endişelenenler var. Bu kadar olumlu etkileri olan bir şeyin olumsuz etkileri de var diye insanların endişelenmesi normal. Bugüne kadar çok ufak tefek kırmızılık,hafif tahriş gibi sorunlardan başka bir zararı bulunmaktadır. Cildiniz biraz narin ise bol su ile seyrelterek kullanın, bu şekilde kesinlikle tahriş de olmaz. Sıcak zamanlarda kullanımda biraz etkileyebilir bunlara dikkat edersiniz çok fazla faydasını görürsünüz. KONU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTEDİĞİNİZDE AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYIN.

Kaynak: https://kombinkadin.com/gliserin-nasil-bir-seydir-fiyati-nedir-kullananlar-memnun-mu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli