Faydalı Bilgiler

Saç Ekimi Yaptıranlar Sonrasında Nasıl Yıkama Yapmalı

Son dönemde saç ekimi erkekler tarafından ilgi görüyor. Günümüzde erkeklerin görünümüne dikkat etmesi saç ekimi operasyonunu ilk sıraya koyuyor. Bu işlemi yaptıranların sonrasında yapması gereken birtakım işleri mevcut. Bunların başında da saç ekimi sonrası yıkama işlemi gelmektedir. Yıkama işlemi doğru yapılmadığında ekilen saçlara zarar verip tüm emeğin heba olmasına sebep olabilir. Bu işlemi kişinin kendisi yapacağı içinde kesinlikle öğrenmesi şarttır. Saç ekiminde sonra yıkama belli düzende belli noktalara dikkat ederek evde yapılacaktır. İlk yıkama işleminden itibaren neler yapacağınızı anlatalım.

Yıkama İşleminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 1. Bu işlemi yaparken kesinlikle sürtme yapmadan uzak durun sadece hafif bastırarak ekilen greftlere zarar vermeden yıkanmalıdır.
 2. İlk yıkama işlemini sizin saç ekiminiz yapan yer yapacak ve size nasıl yapıldığı konusunda göstererek anlatacak sizde bu şekilde bu uygulamaya ortalama 15 gün devam edeceksiniz.
 3. Kabuklanma ve kaşıntı durumları sıkça olduğu içinde günde 2 defa olmak üzere 15 gün boyunca bastırarak hafif hafif yıkayın. Bu yıkama işlemi 15. günde bitecek ve bundan sonra ise normal rutin yıkama şeklinize dönebilirsiniz.
 4. Şekillendirici herhangi saç ürünü kullanmayın bu süreçte bunlar saç köklerine zarar verebilir.
 5. Saç boyama işleminden uzak durun bu uygulama kimyasal olduğu için yapılmamalıdır.
 6. Şampuan seçimi önemli doğal şampuan kullanın ya da önerimiz bebe şampuanıdır. Bebe şampuanlarının içinde kimyasal madde bulunmadığı için zararı olmamaktadır.
 7. Bepanthol losyonu da mutlak uygulayın çünkü kabuklanmalar için yumuşatıcı rol oynuyor.
 8. Havlu ve benzeri ürünleri bu süreçte kurutmak için kullanmayın çünkü sürtme riskinde dolayı ekim yapılan saçlara zarar verebilir. İlla uygulanacaksa havlu hafif hafif bastırarak uygulanmalıdır.
 9. Kurutma işleminde fön makinası kullanılacaksa direk saçlara tutmayın hafif hafif tutarak kurutun.
 10. Kullanılan ürünlerin temiz olmasına dikkat edin.
Önerilen Yazı  Evde Sıkılmadan Bu Oyunlar ile Vakit Geçirebilirsiniz

Saç Ekimi Operasyonundan Sonra Aşama Aşama Yıkama İşleminin Uygulanışı

Bu işleminin uygulanış aşamalarını, aşama aşamalarının başlıklar halinde yazalım. Aşağıdaki noktalara dikkat ettiğinizde süreci başarılı bir şekilde geçirmiş olacaksınız. Sürecin başarılı tamamlanması da sonucun iyi olacağı anlamına gelmektedir.

 1. Aşama Yıkama Uygulanmasına Hazırlık Yapma
 2. Aşama Bepanthol Losyonun Sürülerek Yumuşatılması
 3. Aşama Saçların Bastırarak Hafif Hafif Yıkanması
 4. Aşama Saçları Kurutma ve Neminin Alınması

Saç Ekimi Sürecinden Sonra Normal Yıkamaya Ne Zaman Geçilir?

Normal yıkama evresine geçiş önemlidir. İlk 15 gün hafif hafif bastırarak yıkanmalıdır, bu on beş günden sonra artık 16. günde normal yıkamaya dönülebilir. Saç ekiminden önce nasıl bir yıkama şekliniz var ise hepsini aynen uygulamaya başlayabilirsiniz. 16. günde artık ekilen saç telleri yerlerine uyum sağlamış ve kritik dönem bitmiştir. Bu zamandan sonra saç telleri yerine kaynadığı için yıkama işlemleri bu saçlara bir zarar vermez. Konu hakkında tüm sorularınızı ya da daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayın orada videoları da mevcuttur.

Önerilen Yazı  Mate 20 Lite'nin Merak Edilen Özellikleri

Kaynak: https://sacekiminiz.com/sac-ekimi-sonrasi-yikama-ne-sekilde-yapilmali-nelere-dikkat-etmeli/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli