Sağlık Personelleri

Ataması Yapılmayan Sağlık Personelleri Bakanlığa Yürüdü

Sağlık bakanlığı önünde 12 Mart 2015 tarihinde basın açıklaması yapmışlardı. Ataması gerçekleştirilmeyen sağlık memurları için sitem dolu basın açıklaması oldu. Kadro ve atama istediklerini, taşeron olarak çalışmaların son bulmasını istediler.

Atanamayan sağlık personelleri saat 12:00’de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bahçesinde toplandı ve çalışanlarından oluşan bir grup Bakanlığın önüne doğru yürüyüşe geçti. “Hizmet alımı değil, kadro istiyoruz” yazılı pankartlar ile yürüyüşe devam ettiler. “taşeron sağlığa zararlıdır”, “kadro hakkımız, söke söke alırız”, “sağlıkçılar yürüyor mücadele büyüyor”, “taşerona karşı omuz omuza”, “taşeron zulümdür, yeneceğiz” gibi sloganlarla adım adım bakanlığına yürüdüler

Bakanlık önünde basın açıklaması yapıldı. Sağlıkçılar Platformu adına Aras Altıntaş basın açıklamasını okudu. Taşerona karşı olduklarını ve gelecekte taşeronun gelişerek insan hayatını da taşerona bağlanacağı hakkında konuşmalar yapıldı. Mayıs ayında 10 bin 200 kişilik kadrolu alımın sağlık alanı hakkında yetersiz olduğunu vurguladı.

Sağlık Meslek Örgütlerinden Destek Verildi
SES Eş Başkanı İbrahim Kara ve Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uysal’da kısa konuşma yaparak sağlık sektöründeki sıkıntılara değindi. Sağlık alanında taşeronun son bulmasını ve kadrolu olarak alımların yapılması gerektiği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık profesyoneli